Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Elektrolux EW 1044s, nie wylewa wody

31 Lip 2007 22:51 2541 6
 • Poziom 10  
  Witam,
  Jako że nieszczęścia chodzą parami, ponownie zwracam się z prośbą o pomoc w naprawie. Wczoraj pomyślnie z pomocą Elektrody naprawiłem zmywarkę, ale wracając do problemu. Pralka działa tylko nie wylewa wody, proste przyczyny jak zagięty wąż czy zapchany filtr z przodu wyeliminowałem. Przewody przy kostce programatora są ok, nic nie upalone. Dobralem się dziś do pompy, tylko zanim zaczne rozbierać chcę się poradzić. Od pompy odchodzi, poza odpływem i dopływem, dodatkowy przewód, wydaje mi się że to membranowa czujka wody lub ciśnienia (?) (czy to się psuje?).
  Pytanie moje brzmi, jak mogę w miarę łatwo zdiagnozować czy to pompa nie kumka, czy może to coś ze sterowaniem. Można jakoś pralkę zmusić do wylewu wody zaraz po włączeniu jakiegoś programu? (płukanie?)
  To chyba narazie tylę, czekam na sugestie
  Pozdrawiam
 • Poziom 28  
  Można odłączyć przewody od pompy dotychczasowe (dla bezpieczeństwa ) i podać bezpośrednio zasilanie na pompę jeśli pracuje to przyczyna jest poza pompą .
  pompa powinna się uruchamiać np przy płukaniu jak i podczas wirowania.
 • Poziom 10  
  A czy z wyjęciem pompy jest jakiś kłopot? Na coś szczególnego muszę uważać?
 • Poziom 12  
  Zobacz czy po odkęceniu filtra z przodu widzisz łopatki wirnika pompy bo prawdopodobnie wcale nie musisz wyjmować pompy aby ją sprawdzić.

  Dodano po 1 [godziny] 34 [minuty]:

  Częstym przypadkiem jest zacieranie się pompy (zwiększone opory tarcia ) i pomaga rozebranie i przesmarowanie.
 • Poziom 10  
  W tym modelu możliwe jest uszkodzenie programatora poprzez zalanie styków pompy. Filtr jest mocno wygięty do dołu więc nie widać turbinki. Odkręcić ją łatwo i zamocować też, więc najlepiej ją wyjąć i podłączyć na krótko pod 230V. Jeśli chodzi bez problemu, to problem jest w dość drogim programatorze
 • Poziom 38  
  Podłącz jak jest zamontowana w pralce. Trzeba ją sprawdzić pod obciążeniem bo bez wody może działać poprawnie a z wodą już nie da rady pracować. Powodzenia
 • Poziom 32  
  Pompa jest do wymiany problem jest z jej wymontowaniem(2 zatrzaski od dołu pralki i należy silnik pompy pociągnąć w stronę przeciwna do filtra).Nie zapomnij o uszczelce silnika pompy .Należy też sprawdzić silnik pompy Jet System Pozdrawiam.