Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyświetlacz FIS Instrukcja wymiany

Sai 04 Wrz 2010 21:44 283518 257
    matcio
    Poziom 9  
    Witam,

Czy wyświetlacze FIS (pełne) są takie same (wymienne) w różnych modelach?
    Mam Forda Galaxy 2001r i zastanawiam się czy będzie pasował FIS z innych modeli VW lub audi.
    Można trafić na allegro dość tanie liczniki z FISem (150zł).
    Zastanawiam się tylko czy wszystkie się tak psują po jakimś czasie i czy warto inwestować w używkę.

Dziękuję i pozdrawiam
  • IGE-XAOIGE-XAO
    FERDEK18-f1
    Poziom 10  
    Witam wszystkich!

Mam taki sam problem jak wszyscy tylko że mój fis od wczoraj oprócz brakujących lini po odpaleniu przestał wyświetlać temp. i średnie spalanie (po odpaleni silnika robi się czarny) a jak wcisnę test to wyświetla wszystko i z powrotem czarny. Wie ktoś może z was co go boli? A może jest ktoś z Bydgoszczy co to naprawia? Z góry dzięki za odp.
    mirkust
    Poziom 12  
    Witam wszystkich serdecznie! Czy ktoś z forumowiczów może ma na sprzedaż taśmę przewodzącą 3M?
  • IGE-XAOIGE-XAO
    Jeff9
    Poziom 1  
    Mam pytanie do kolegi krzychold. Czy naprawiasz znikajace linie? Jesli tak, bede wdzieczny za info. Jestem zainteresowany naprawa.
    BAKO1987
    Poziom 9  
    piotrkokot napisał:
    temat opanowany

tzn jak opanowany bo ze zdjec nie rozumie?? mam malego fis-a i tez provlem takiego typu tylko poziome linie

Dodano po 31 [minuty]:

pokaze ktos foty na 1/2 fis??
    tamin
    Poziom 15  
    Witam.

Teraz te wyświetlacze są tanie jak barszcz, dokładnie 185zł więc robocizna to "ironiczne" tylko 315zł, patrząc na ceny z allegro za naprawę. Lepiej kupić dwa, wymienić i mieć jeszcze zapasowy.

Pozdrawiam
    bonita99
    Poziom 9  
    ma ktoś namiary gdzie można kupić taki LCD
    bikemax
    Poziom 13  
    Witam
    Przeczytałem cały temat i tak sumując chciałbym się dowiedzieć...

W przypadku taśmy należy zastosować rozklejenie i ponowne sklejenie klejem przewodzącym, ale jak to znowu skleić? Przecież ścieżki są bardzo małe i wąskie a posmarowanie całej powierzchni taśmy spowoduje złączenie wszystkich ścieżek.

A co w przypadku kiedy nie ma taśmy a jest elastometr? Co i jak wtedy trzeba zrobić? Gdzie i co kupić? słyszałem kiedyś że trzeba tak samo odkleić elastometr i przeczyścić styki a na koniec wymienić po prostu elastometr... Ale nigdzie nie mogę go znaleźć na internecie żeby kupić.

A druga sprawa to jak podłączyć licznik żeby działał "na stole" ? TZN żeby w domu można było grzebać bez potrzeby ciągłego podłączania do samochodu a było widać co się wyświetla na ekranie etc.
    andrzej.nowacki1
    Poziom 13  
    szukam kogoś kto naprawia zanikające linie w Fisie bądź, kogoś kto sprzeda przewodzącą taśmę M3, bądź ma Fis audi A4 na sprzedaż.
    Stefanek1
    Poziom 26  
    Miałem również tego strupa na FISie od blisko dwóch lat, ale w końcu trafiłem na dość fajny licznik do Sharana z 2005 roku z MFA+. Zrobiłem przekladkę, kodowanie, adaptację, przepisałem przebieg i mam w Sharanie 2001 nawet kilometry do tankowania, a wczesniej w eepromie nie szło w moim starym tego zmienić, czyli teraz miodzio.
    Polecam, to najprostrze rozwiazanie!
    Pozdr.
    toro1969
    Poziom 10  
    Witam .

Czy kupił ktoś z forum taśmę 3m-9703 na stronie farnell ???

Czy ta taśma ma już klej do połączenia z driverem i lcd ???

Może ktoś napisze jaki klej musi być aby połączyć taśmy po przeczyszczeniu?? bez wymiany taśmy.

dzięki za odpowiedź
    cinas81
    Poziom 2  
    Witam!
    Jestem zainteresowany naprawa wyswietlacza FIS 1/2 do :arrow: Audi A3 2002r w okolicach Bydgoszczy. Jesli ma ktos informacje na temat gdzie mozna takowe przeprowadzic bede wdzieczny za info. Pozdrawiam. :D
    tomeko
    Poziom 14  
    mam do sprzedania wyświetlacze FIS, oferuję również wymianę, wiadomość na pw
    cinas81
    Poziom 2  
    Tomeko napisz mi na pw koszty oraz czas naprawy :D
    strikerbest
    Poziom 12  
    320zł to w dalszym ciągu dużo jak na polskie warunki.
    Stefanek1
    Poziom 26  
    Zdecydowanie za dużo, to juz chyba lepiej kupić za niewielkie piniądze licznik z anglika z dobrym wyswietlaczem i zrobic przekładkę.
    piolux
    Poziom 9  
    Witam ja również mam problem z wyświetlaczem fis szukam kogoś z mazowieckiego
    kto pomoże mi w wymianie na nowy ??
    gg 2020867
    tomi_tuning
    Poziom 10  
    Ja również zajmuje się wymianą wyświetlaczy FIS.w Audi. Rejon świętokrzyski dokładnie Kielce Proszę o kontakt mailowy Dombskit1(malpa)wp.pl oraz telefoniczny 502 421 800

Na hasło "dzwonię z forum elektroda" dam dobrą cenę.
    alien0101
    Poziom 1  
    Witam wszystkich

Wymieniłem sobie wyświetlacz świeci az miło temperatura ikonki test po naciśnieciu lewego dinksa wszystko oki, ale po założeniu liczników spalanie bylo na poziomie 36 L/100 po przejechaniu ok 2 km spada do 0 a zasięg na paliwie cały czas rośnie, spalanie oczywiście mówię o średnim i chwilowym. Dodam ze reszta wskaźników chodzi oki obroty, predkośc, temperatura i paliwo.

Z góry dziękuje za odp.
    pozdrawiam
    Marcin100420
    Poziom 2  
    witam mam pytanie posiadam golfa IV czy mozna podmienic wyblakły fis 1/2 na inny z licznika angielskiego ?duzo jest z tym roboty?I czy dam rade sam to zmienic
    orlik100
    Poziom 9  
    panowie coś tam robiłem z tym licznikiem i urwała mi się w nim taśma w miejscu łączenia z pcb i oto moje pytanie gdzie kupić klej do taśmy np acf bo na znajomym portalu nikt nie oferuje ewentualnie jakim klejem przykleić tą tasiemkę
    mckey18
    Poziom 11  
    Witam, mogę wymienić takie wyświetlacze.
    Jeśli ktoś jest zainteresowany to zapraszam na PW.
    KRAKÓW
    mckey18
    Poziom 11  
    Wygląda jak całkiem martwy LCD, kupiłeś auto z czymś takim czy po jakimś czasie przestał Ci świecić ?
    moment m
    Poziom 2  
    to jest nowy lcd , poprzedni ( start tez tak świecił az w końcu zgasł), a ten jak uruchomie auto przez ułamek sekundy świeci normalnie i zachwile jak na foto
    Andiv
    Poziom 32  
    Sam wymieniałeś ? Zrób foto jak jest przylutowane.