Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telefon IP [VOIP]

01 Sie 2007 17:30 2006 4
  • Poziom 21  
    Witam
    Mam prośbę do kolegów i koleżanek ponieważ jestem noga w tym temacie.
    Zamierzam założyć telefon Voip i nie mam zielonego pojęcia co jest potrzebne do prawidłowego działania takiego urządzenia.
    Czytam specyfikacje urządzeń i dla niektórych potrzebne są bramy (co to jest?), dla innych modemy adsl a innym znowu wystarczy telefon ip...

Będę ogromnie wdzięczny za nakierowanie na tani sprzęcik do telefonowania przez Voip ;-)
  • Poziom 10  
    musisz mapisać w jaki sposób łączysz się z internetem i czy masz więcej komputerów w domu to powiem ci co musisz kupić żeby uruchomiś telefonię voip
  • Poziom 21  
    Mam jeden komputer połączony przez modem ADSL, ale zamierzam podłączyć drugi (jeszcze nie wiem jak).
    Usługodawca to Netia (Net24)
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    musisz mieć router z bramką voip (zwruc uwagę na to czy ma swobodną możliwość wyboru operatora bo są też routery z bramką voip ale nie można wybrać sobie operatora są poprastu zabokowane)do tego musisz mieć modem adsl możesz wykożystać modem z netii pod warunkiem że ma wyjście RJ-45 jeżeli nie to kup router z modemem adsl i bramką voip ja ma linksysa i działa poprawnie polecam a jeżeli chodzi o wybór operatora to wejdż na stronę www.voipsalon.pl tam napewno znajdziesz kożystną ofertę