Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ZyAIR B-220 co jakiś czas przestaje działać

Observ 01 Sie 2007 19:46 768 0
    Observ
    Poziom 1  
    Witam
    Na forum elektrody znalazłem już rozwiązania wielu problemów związanych ze sprzętem, jednak opisu takiego problemu nie znalazłem na forum i bardzo liczę na wszelką pomoc.

Od niedawna używam bezprzewodowej karty sieciowej pod USB: ZyAIR B-220. Zainstalowałem jej firmowe sterowniki (z czasem też aktualizowane) i wszystko działa sprawnie w połączeniu z moim PSP do którego jest przekazywany internet, jednak co ileś minut (od 5 do 15) windows wyrzuca mi komunikat "ZyAIR USB Utility Wireless Network Adapter Fail!!!"

Po tym komunikacie znika program ZyAIR z traya (ale ciągle jest widoczny w procesach systemowych) a karta przestaje działać. Po odpięciu jej od USB, wyłączeniu programu ZyAIR i ponownym podpięciu karty pod USB oraz włączeniu wspomnianego programu karta ponownie działa sprawnie. A po kilku minutach znowu to samo.

Ktoś miał podobny problem lub wie jak go rozwiązać? Próbowałem już odpalać kartę w trybie oszczędzania energii ale to nic nie dało. Dodam że dzieje się tak tylko w trybie pracy acces point (w trybie station nie odbieram żadnego sygnalu, nie mam więc ruchu na karcie i nie pojawiają się też żadne błędy).

Jeśli nikt nie zna rozwiązania to chociaż może ktoś poleci sposób na monitorowanie pracy karty? Coś co prowadziłoby loga, z którego można by wyczytać co w danym momencie spowodowało błąd?

Pozdrawiam
  • PCBway