Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samodzielnie wykonana skrzynia basowa

ice4fun 02 Sie 2007 01:36 6285 8
  • witam pierwszy raz się chwale subikiem takim ładnym!:D Samodzielnie wykonana skrzynia basowa
    zdjęcia są w załącznikach a zdjęcie lub filmik nocą kiedy świeci wrzucę jak będę miał czas
    czas wykonania: 4 dni (w czasie wolnym)
    koszty: głośnik sony-39zł
    basreflex itd około -5zł
    plexi-od miłego pana z agencji reklamowej-0zł
    niby neon led wykorzystany posiadany koszt około-15zł
    materiały do wygłuszenia i obicia około- 20zł
    pilśnia z piwnicy+kilka piłek do drewna - bezcenne
    SUMA:79 złotych + kupa dobrej zabawy
    byłoby mniej gdyby nie obicie

A teraz opis: nie spodziewałem sie az takiego efektu głośniczek sony z polimerowa czy jakoś tak membraną kilka płyt pilśniowych DUŻO wkrętów do drewna silikonu kleju kombinacji i mam teraz ładny dodatek do bagażnika świecący w rytm basów obity eko skórką a środku sztuczny jedwab -wyjasniam kolory mój samochód jest biały i posiada biało czarne wnętrze i jest podświetlany wewnątrz na czerwono dlatego pozostałem przy tych barwach. subik czy skrzynia basowa ja niestety nie rozróżniam świetnie sprawuje sie przy rockowych kawałkach nie lubi techno i hip-hopu ale drum i dance hall przełyka wnętrze wygłuszone jest taka zielona pianka i (nie smiejcie sie) kalimatą i taka wata co sie wygłusza wiecie o co chodzi, plexi dostałem od pana z agencji reklamowej (aż za dużo) jedynym problemem było uzyskanie szczelności na łączeniu pilśni i plex oraz drgań plexi ale wystarczyło ją porządnie napręzyć no i pomogły uszczelki od drzwi garażowych (białe nie widać) i silikon szklarski.skrzynka podłączona jest do starego blaupunkta 50w

zachęcam wszystkich do takiej zabawy bo efekt jest świetny a przede wszystkim wszyscy mówili ze mi nie wyjdzie i będzie pierdział a jak poczuli mrowienie po basiku to już pytali sie tylko jaki mam następny pomysł pozdrawiam wszystkichSamodzielnie wykonana skrzynia basowa
    Samodzielnie wykonana skrzynia basowa
    ps: to to jest w końcu subwoofer czy skrzynia basowa bo rożnie jest nazywane i w końcu sam nie wiem co zrobiłem chyba ze nie ma różnicy i do czego służy zwrotnica i czy ta skrzynka jej potrzebuje???pozdrawiam

Przeniosłem z Konstrukcje DIY. [c_p]

Fajne!
  • #2 02 Sie 2007 04:40
    213996
    Usunięty  
  • #3 02 Sie 2007 05:40
    Cyborg_3D
    Poziom 21  

O moj Boże... Co to jest za obrzydlistwo? Ja bym się wstydził wystawić COŚ TAKIEGO do oceny...

Cytat:
    witam pierwszy raz się chwale subikiem takim ładnym!

Do tego obudowa nie wymierzona, zapewne gra gorzej niż wygląda, wiec współczuje Twoim znajomym i Tobie drewnianego ucha.

To ma być ładne? Człowieku, Ty masz jakieś zaburzenia wzroku?

• #4 02 Sie 2007 13:08
    czaroslaww
    Poziom 26  

no bez takiej krytyki... kazdy kiedys zaczynal zabawe z diy i nie od razu byl fornir itp...
    Tobie sie podoba i to jest najwazniejsze, o to chodzi w DIY.

pozdrawiam.

• #5 02 Sie 2007 15:21
    Radeon88
    Poziom 13  

najlepsze w pierwszych konstrukcjach nie liczonych jest to że można później porównac konstrukcje nie policzona do policzonej lubie jak majstrujac przy obudowie zawsze usłyszy sie inny dzwięk niby to samo a gra inaczej :) nie ma co zaraz tak wybuchać złością, sprawdz na generatorze do ilu ci słyszalnie schodzi na ucho jestem ciekawy wtedy możesz "na ucho" usłyszec czy gra kopiącym basem niskim czy jakimś innym uważam że to kolumna basowa bo jest bez zwrotnicy i nie przetwarza samych niskich tonow np. do 150 hz tylko gra pewno do 1500 hz, do suba potrzebujesz filtr aktywny

• #6 02 Sie 2007 19:19
    ice4fun
    Poziom 10  

dziękuje za słowa krytyki zaznaczam ze to był moj pierwszy raz i zapewne kolejne konstrukcje będą lepsze i opierać sie będę już na dostępnych tutaj informacjach a nie na chybił trafił tak jak teraz. dzięki radeon88 a jak zamontuje zwrotnice to będzie lepiej??i jeszcze pytanie czy zwrotnice wszystkie są takie same czy trzeba jakąś dobrać? ps. dziękuje moderatorowi za przeniesienie i pozdrawiam a w zdjęciach zrezygnowałem z prowizji.

• #7 02 Sie 2007 19:47
    Radeon88
    Poziom 13  

Zwrotnice dzielą sie na dwa rodzaje aktywne i pasywne do takiego suba radze aktywna co jest źrodłem dzwieku? jeśli komputer to może masz karte 5.1 a tam masz juz wyjscie na sub czy jakiś amplituner 5.1 wtedy zaoszczedzisz na zwrotnicy. Z zwrotnicą uwydanią się niskie tony ponieważ wyższe częstotliwości zostaną stłumione nie myśl czasem o zwrotnicy typu stx 1D-12 ani podobnych pasywnych

• #8 03 Sie 2007 00:32
    ice4fun
    Poziom 10  

no własnie nie komputer samochodzik radio blaupunkt 4x 50w testowalem ta skrzynke na wzmacniaczu kumpla bo do tej pory nie potrzebowałem wzmaka ale chce kupic cos malego i wmiare taniego o własnej konstrukcji nawet nie mysle bo jeszcze zrobie sobie czy komus krzywde ;) widzialem takiego czerwonego w norauto za 79 zł pewnie nic super ale ja nie potrzebuje ogłuchnąć tylko miec muzyczke i wyjasniam zrobiłem ta skrzynkę bo miałem ochotę na zrobienie czegos a ze ze modyfikuje samochodzik to postanowiłem zrobić dodatek do bagażnika coś miedzy gaśnicę lewarek i kolo zapasowe co da mi basik ale nie chce tzw łupnięcia chce mieć basik bardziej do wnętrza tym bardziej ze autko jest również wygłuszane bo nie zależy mi na tym żeby sie lachony obracały na przystankach tylko żebym mógł wpaść w stan relaksu w trakcie kilkuset kilometrowej jazdy samochodem włączając np utwór jah jest prezydentem lub Quinn utwór Barcelona i poczuć to mrowienie w karku kiedy jest solówka kontrabasu czy wiolonczeli jeśli jest to nieosiągalne z tym pudłem to trudno ale jeśli coś sie da ulepszyć to postaram sie bo to przecież nie boli co do wykończenia o gustach rozmawiać nie będziemy przynajmniej nie jest to kawałek dywanu z plama po rosole cioci a pyzatym to ma jeździć w bagażniku nikt tego nie zobaczy w pełnym słońcu tylko te śruby muszę na czarno zamalować albo kupić czarne dziękuje za poświęcanie czasu mojemu obrzydlistwu taka nazwę będzie miał od dzisiaj pozdrawiam

• #9 03 Sie 2007 20:04
    Radeon88
    Poziom 13  

http://allegro.pl/item219674064_aktywna_zwrotnica_sinuslive_super_jakosc_.html tu masz przykład zwortnicy jakich masz szukac produktu nie znam używam go tylko zeby pokazać czego szukac jeśli akurat ten model to jakiś elektroniczny śmiec to przepraszam. Pozdrawiam :)
    Teraz sie tak zastanawiam i to jednak zły pomysł gdyż nie bedzie dało sie takiej zwrotnicy łatwo zainstalowac ponieważ używasz samego radia bez zewnętrznego wzmacniacza a w radiu grzebać to raczej trudna sprawa zostaje zwrotnica pasywna ale dobra droga wyjdzie ;/ zwortnica pasywna to np. taka http://allegro.pl/item219398129__filtr_basowy_zwrotnica_basowa_czysty_bass.html pisze ze ucina przy kolo 200 hz 12 db na oktawe ale ile w tym prawdy i jakie jakościowo elementy tam sa to tajemnica ;/ ponieważ do produkcji potrzeba dużej cewki czyli drogiej a zeby było lepsze ucięcia pasma to jeszcze dobrego kondensatora wiec napewno zwortnica do najlepszych nie nalezy ale od biedy mozna kupic ile ohm ma głosnik ? bo zawsze mozesz kupic sama cewke (wiesz co kupisz i mniej wiecej jak zadziała z twoim głosnikiem) ktora ucina pasmo ale 6 db na oktawe np. od 100hz jak chce sie tanio to zawsze trzeba kombinować i iść na ustępstwa

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME