Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nissan Primera P12 nawiew

02 Sie 2007 09:13 13926 12
  • Poziom 12  
    Po odgrzybianiu klimy przy max obrotach dmuchawy przepalały się 2 bezpieczniki 15A. W trybie ręcznym na wolniejszych biegach wszystko było OK. Teraz nie działa wcale. Uszkodził się regulator obrotów(tranzystor K2500 lub 2SK2500 -nigdzie nie można kupić). Po podłączeniu "na krótko" wentylator bierze ok.13 A. Sprawdzałem w innym egzemplarzu i było 10-11 A. Czy to może być przyczyna uszkodzenia regulatora? Czy wymienić też silnik nawiewu?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Użytkownik obserwowany
    ja mam podobna sytuacje, mam uszkodzony ten tranzystorek k2500 i potrzebuje jakiegos zamiennika, chociaz jego parametry by sie przydaly dalej bym juz sobie poradzil. pozdrawiam
  • Poziom 17  
    google nie gryzie, nie jest też póki co płatnie albo napromieniowane.
  • Poziom 12  
    Witam. Niestety nie udało mi się kupić tranzystora ani zamiennika. Kupiłem cały moduł na allegro oraz silnik od nawiewu ponieważ oryginalny pobierał zbyt duży prąd. Zapłaciłem ok. 200 zł.
  • Użytkownik obserwowany
    witam, na forum troche nieprawdy jest, ja mam honde civic 1.7cdti i tam jest takie same sterowanie, spalil mi sie tranzystorek 2sk2500 taki sam jak w nissanie, on ma maksymalny prad 18 A, a ja wstawilem 40 A IRFP150 i hula ze malo. a z silnikiem to nie prawda ze moze pobierac wiekszy prad, owszem szczotki swoja droga, ale przeczyscic i dmuchac. pozdrawiam i milej zabawy
  • Poziom 12  
    Różnica ok. 4 A pomiędzy moim silnikiem a identycznym w bliźniaczym samochodzie. Taka różnica była po wyczyszczeniu silnika.
  • Poziom 12  
    Witam wymień 2 rzeczy. Po pierwsze bezpiecznik termiczny, po drugie załóż tam tranzystor BUZ 11. Ale nie BUZ 11A. Działa na bank i to idealnie
  • Poziom 2  
    witam.
    wymieniłem bezpiecznik termiczny na 10A 142 st. i okazalo się że tranzystor też padł, wstawiłem BUZ11 i działało ale BUZ11 upiekł się po kilku minutach. Co dalej??
  • Poziom 26  
    Stopni dużo za mało. Kiedyś wróci Juras i to wyrówna.
  • Poziom 2  
    ale bezpiecznik ten ktory wymienilem działa, spalił się tranztstor BUZ11.
    Udało mi się zamówic oryginal 2sk2500, kosztuje 20zl. zoskładam i zobaczymy.
  • Poziom 2  
    dostalem tranzystor 2sk2500, zalutowalem i sytuacja jak poprzednio, przy pierwszym wlaczeniu dziala ok. ale po wyjeciu kluczyka i ponownym uruchomieniu znow brak regulacji obrotow. Wtf?
  • Poziom 2  
    Jestem nowym posiadaczem P12-ki - znzczy mam ja 3 lata ale nigdy nie bylo problemow az nagle stanal silnik nadmuchu .
    Czytam wasze porady i mysle, ze u mnie tez padl ten modul, tylko teraz pytanie - gdzie on dokladnie sie znajduje bo za nic nie moge go znajsc.
    Dziekuje za pomoc..