Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DS18B20 + ATtiny2313 + CodeVisionAVR

firefox_PL 02 Sie 2007 11:36 1181 2
  • #1 02 Sie 2007 11:36
    firefox_PL
    Poziom 17  

Witam, mam następujący problem, czujnik podaje cały czas temperature 85 C, wiem że jest to odczyt zaraz po włączeniu zasilania, całość jest dobrze podpięta (no może nie do końca ale o tym za chwile) jest rezystor 4.7k pomiędzy VDD, a DQ itd. Program jest też dobry (korzystam z wbudowanej w biblioteki CodeVisionAVR obsługi tego czujnika i wszystko działało dobrze z poprzednim czujnikiem który niestety później spaliłem). Teraz mam już drugi nowy czujnik i oba pokazują 85 C. Teraz co do tego podpięcia, wg dokumentacji VDD powinno być na 3 pinie, a GND na 1 pinie, więc jeśli tak mam to w ogóle nie mogę go zainicjalizować, natomiast wszystko jest "OK" w momencie kiedy VDD jest do 1 a GND do 3, wtedy inicjalizacja przebiega dobrze natomiast odczyt to 85 C, po odłączeniu czujnika pojawia się odczyt 241 co jest odpowiedzią funkcji na brak możliwości odczytu (co się zgadza, ponieważ chwilowo czujnik nie jest podłączony), po podłączeniu znowu pojawia się odczyt 85. Nie wiem co zrobić jestem po prostu załamany, a muszę mieć to działające do jutra :cry:

0 2
  • #2 02 Sie 2007 12:58
    sawitar
    Poziom 17  

Te czujniki są produkowane w kilku wersjach różniących się rozdzielczością i sposobem zasilania. Sprawdź czy twój sterownik na pewno współpracuje z twoim czujnikiem.

0
  • #3 02 Sie 2007 13:22
    firefox_PL
    Poziom 17  

zamontowałem ostatni, który miałem i zadziałał :D
    sawitar bardzo możliwe, że to właśnie był ten przypadek, ale niestety nie mogę potwierdzić na 100%, szczególnie, że wszystkie były kupione w tym samym miejscu i bezpiecznie lutowane
    tak czy inaczej temat zamykam

0