Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zestaw LASKOSET. Czy można podłączyć 3 słuchawki?

02 Sie 2007 16:13 1879 7
  • Poziom 12  
    Witam.
    Sąsiad prosił abym spróbował uruchomić jego nieczynny domofon,tylko mam problem ponieważ on nie miał do niego instrukcji.
    Znalazłem do tego domofonu instrukcję obsługi w której jest podłączenie dwóch słuchawek a u sąsiada są trzy. czy można do tej kasety podłączyć trzy słuchawki i aby wszystkie trzy działały osobno tj. kiedy przy bramie ktoś naciśnie jeden przycisk aby był on przyporządkowany tylko jednej słuchawce? Dodam że kaseta przy furtce ma trzy przyciski.
    Czy na podstawie tej instrukcji mogę podłączyć ten domofon a jeżeli tak to trzecią słuchawkę pod jakie oznaczenia mam podłączyć?
    Załączam link do strony z tą instrukcją:

http://www.laskomex.com.pl/dokumentacja/instr...df?PHPSESSID=ddff9dede351c6046bd55015915e2ffb
  • Poziom 24  
    Analogicznie jak pozostałe dwie z wyjątkiem wywołania wewnętrznego jedynie interkom w tej trzeciej słuchawce nie będzie dzialal . Czyli wszystko b.z a przewód z 3-go przycisku wywołanania na wezw 3-go unifonu . Wyobraż sobie 3 lączówke W3 na tyle kasety i tam będą połączone te dwa przewody.
  • Poziom 12  
    Dziękuję za poradę.
    Teraz mam jeszcze jeden problem ponieważ przewody od tego domofonu są zakopane, instalacja ma ok 4 lata. Nie była jeszcze nigdy używana tylko podobno sprawdzana. Chciałbym być pewien swoich połączeń i gdyby miało nie działać , to chciałbym być przekonany że ja podłączyłem dobrze. Wysyłam zdjęcie kasety rozmownej i mam takie pytanie. Z poprzedniego schematu, jakie przewody mam podłączyć do zacisków:
    -0 oraz +12. Przecież z tego zasilacza wychodzi napięcie przemienne a nie stałe. Dziś podłączyłem prowizorycznie to wszystko i niestety tylko głośnik w kasecie bardzo głośno piszczał takie było sprzężenie.
  • Poziom 12  
    Pierwszy raz wysłałem zdjęcie i widzę że chyba będą pobierane punkty. Nie wiem jak mam załadować to zdjęcie aby nie było za nie prowizji.
  • Poziom 24  
    Napisałeś - / Przecież z tego zasilacza wychodzi napięcie przemienne a nie stałe. Dziś podłączyłem prowizorycznie to wszystko i niestety tylko głośnik w kasecie bardzo głośno piszczał takie było sprzężenie. /

Problem / zmiennego - stałego / dotyczy jedynie podświetlenia kasety i sposobu działania elektrozaczepu i nie ma wpływu na działanie toru rozmownego i wywołania .
  • Poziom 12  
    Reasumując.
    Posiadam unifony urmet 1131 z dwoma dodatkowymi przyciskami. Do kasety elektroniki muszę podłączyć trzy sztuki tych unifonów i dobrze byłoby aby mogły się ze sobą porozumiewać największy kłopot sprawia mi wewnętrzna komunikacja pomiędzy tymi unifonami. W unifonie mam 6 śrubek do podkręcenia przewodów tj: 1, CA,2,6,10,9 i w/g schematu 6 i 10 mostkujemy oraz dwa te przyciski dodatkowe każdy ma po dwie śrubki do podkręcenia przewodów i tak pierwszy ma G/T jedna śrubka A druga śrubka, natomiast drugi przycisk G/T, B. To wszystko wywoływane jest za pomocą kasety rozmownej na której napisane jest GM-WO. W kasecie tej mam 4 śrubki do podkręcenia przewodów oznaczone : -0,GK,+12,MK, oraz trzy śrubki pod przyciskami i jedna wspólna dla przycisków.Jak podłączyć te dodatkowe przyciski do tego schematu oraz jakie przewody z kasety elektroniki powinny znaleźć się w kasecie rozmownej pod oznaczeniami :-0,+12 ?
    http://www.laskomex.com.pl/dokumentacja/instr...df?PHPSESSID=ddff9dede351c6046bd55015915e2ffb
  • Poziom 12  
    Czekam na odpowiedzi w sprawie mojego problemu opisanego wyżej.
    Jeżeli jest ktoś w stanie mi pomóc , to byłbym zobowiązany gdyby tej pomocy mi udzielił.
  • Poziom 12  
    Witam
    Nie ma sensu abym nadal czekał na jakąkolwiek pomoc.
    Widzę że tutaj są sami fachowcy którzy nie mają ochoty zajmować się ''pierdołami''.
    Zamykam temat.