Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Metal i Fornir. Umieszczenie logo. Kiedy zamontować?

02 Sie 2007 16:24 1135 5
  • Poziom 12  
    Witam.

Na początek wyjaśnie o co mi chodzi. Wyciąłem na CNC logo ze stali grubości 1mm (będą jeszcze wypolerowane) i chce to umieścić na kolumnach które są właśnie w trakcie budowy :).
    Mam następujące pytania:
    1. Czy można przykleić te znaczki do forniru (ewentualnie do lakieru na nim) i czym najlepiej to zrobić?
    2. Czy lepiej to zrobić po lakierowaniu czy przed lakierowaniem (nie wiem jak sie trzyma lakier do drewna na stali)?

Z góry dzięki.
    Pozdrawiam WojtasOlsza
  • Poziom 18  
    Witam!
    Ja bym polakierował i dopiero przykleił jakimś klejem, nie wiem może Pattex Super Fix, Butapren, zawsze możesz też poeksperymentować z jakimś silikonem.
  • Poziom 39  
    przyklej po polakierowaniu tym czym kleiles fornir - czyli zapewne MOMENT
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    A ja Tobie poradze, abyś przykleił to oczywiście po lakierowaniu, ale na taśmę dwustronnie klejącą. Jeśli to będzie lakier poliuretanowy, a logo przestanie się podobać, to oderwiesz je, i pozostałości po kleju zmyjesz benzyną ekstrkcyjną, względnie spirytusem (są różne taśmy). Ale ani jeden, ani drugi rozpuszczalnik nie wpłynie negatywnie na lakier poliuretanowy.
    Wpisz na allegro:
    TAŚMA DWUSTRONNA
    jest tego od groma :D
  • Poziom 12  
    dzieki przemo za pomysl ale z tego raczej nie skorzystam. W niektórych miejscach logo ma szerokosc 2 mm.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Taśma przecież nie musi być pod całym logiem. :D
    Najlepiej wyjdziesz jak w ten sposób zrobisz, ale decyzję pozostawiam Tobie.