Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Laser KSS-240A Po wymianie na nowy nie czyta p造t

O S T R Y 02 Aug 2007 18:47 5871 19
Termopasty
    O S T R Y
    Level 12  
    Wymieni貫m czytnik w wie篡 Sony MHC-2800, po wymianie laser ogniskuje, zaczyna kr璚ic plyta, ale slychac szybkie stukanie i przyspieszanie obrotow plyty. Po chwili NO DISC.Kiedy delikatnie podniose plyte(oddale ja od soczewki) za豉puje, zaczyna czytac ale slychac piski i swierszczenie.Odczyta ilosc sciezek ale juz nie odtwarza. Dodam, ze przy starym laserze wszystko bylo ok tylko przeskakiwa造 i zacinaly sie utwory.
    Czy trzeba jeszcze cos wyregulowac? Pod p造tce elektroniki sa jeszcze dwa potencjometry.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemy郵e. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj si
  • Termopasty
    any56
    Level 39  
    Spr鏏uj w豉郾ie tymi potencjometrami. Niestety do鈍iadczalnie. Ciut w lewo lub prawo. A do uzyskania efektu...
    skywalker
    Level 22  
    Witam
    a zwork kolega usun掖 ?
  • Termopasty
    O S T R Y
    Level 12  
    Tam chyba niema zworki, przynajmniej sprzedawca tak twierdzi.
  • Helpful post
    marek naprawa rtv
    Level 13  
    Witam.
    Sprawdz elektronike steruj帷 cd , cz瘰to elektrolity s puste lub wylane,
    o ile pami皻am to szczegulnie 3 szt. 47uf. laserem nieradze regulowa
    masz w nim 3 pr.
    elek77
    Level 24  
    KSS-240 nigdy nie mia zwory zabezpieczaj帷ej, inne popularne np. KSS-213 zawsze tak maj. Wymieniaj帷 240-k musisz j zakupi w sprawdzonym miejscu. Kilkukrotnie sprawdza貫m dla jednej firmy sprowadzon w豉郾ie parti laser闚 (na serwisowej wie篡 Sony) - oczywi軼ie tych tanich i w najgorszym przypadku 40% nie dzia豉豉 wcale, 10% s豉bo a 50 % by這 OK. W najlepszym 10% nie dzia豉豉 - reszta OK. Da ci to mo瞠 poj璚ie na temat jako軼i podr鏏ek dost瘼nych w Polsce. Kilka lat temu mia貫m przypadek 瞠 zakupiony KSS-240 mia minimalnie wi瘯sz p造tk z peerkami i zawadza o z瑿atk z mechaniki (wie瘸 Sony).
    Telo
    Service technician RTV
    KSS240 nie ma zworki musi by z pewnego 廝鏚豉 ,podstaw tasiemk po陰czeniowa a na koniec mechanizm z silnikami.
    gjery
    Level 16  
    Zr鏏 tak jak radzi kol. marek naprawa rtv , mia貫m tak usterk w CD Sony, wymiana elektrolit闚 pomog豉.
    O S T R Y
    Level 12  
    Niestety wymiana elektrolitow nie pomog豉. Regulowalem takze wysokosc talerzyka ale tez bez skutku. Czasem odrazu po wlaczeniu udaje mu sie odczytac zawartosc plytki ale na tym koniec. Bez plyty ogniskuje powoli i cicho. Kiedy jest wlozona plyta zaczyna krecic i caly czas klika soczewka. Moze ktos podeslac mi schemat to sprawdzilbym chociaz napiecia zasilajace, moze cos na zasilaniu lezy. SONY MHC-2800
    skywalker
    Level 22  
    Obejrzyj dobrze ta鄉y , a zasilacz powinien by opisany , ja d逝ba貫m w 2ch wie瘸ch sony i obie mia造 na p造cie zas. od strony druku podane napi璚ia.
    Brunet41kr
    Level 12  
    jesli ruszy貫s srodkowa prk na laserze to masz schody - spr鏏uj wr鏂ic do stanu fabrycznego - trudne- reguluj prk na p造cie masz tam dwie - metoda pr鏏 i b貫d闚- powodzenia
    O S T R Y
    Level 12  
    Jakie powinny byc pojemnosci smd przy cxa1372 kolo 2 pr? Poprawialem luty na prk i pojemnosciach i regulowalem nimi, na chwile zalapalo, czytalo idealnie. Ale po chwili sie wykrzaczylo. Teraz znow nie chce ruszyc. Moze podgrzewajac plytke cos zaczelo laczyc albo pojemnosci wzrastaly. Mam chociaz teraz pewnosc, ze nowy laser jest ok.
    marek naprawa rtv
    Level 13  
    Witam.
    Jak pisa貫m wczesniej w tych wie瘸ch tylko wymienia si elektrolity,lub
    laser ,瘸dziej laser,nieraz trafia造 mi si te wie瞠 z wstawionym nowym
    laserem i tak by這 瞠 potrafi czyta nieraz ca造 dzie ana drugi nic,dopiero
    wymiana elektrolit闚 dawa豉 efekt, lasery kss240 s do嗆 dobre 瘸dko
    kiedy trafia造 si uszkodzone,je瞠li:?:wymieni貫s w豉s熵we kondesatory
    i laser nieczyta to jest on powalony.
    Powodzenia.
    O S T R Y
    Level 12  
    Wymieni貫m 3 elki 47 mikro. Laser raz czyta raz nie. Kiedy ogniskuje lekko ruszam plyta do g鏎y, oddalam plyte od soczewki i wtedy zalapuje. Czyta dobrze. Czasem sam odrazu zalapie. Nie wiem od czego to zalezy. Tak jakby nie mogl wyogniskowac na poczatku.
  • Helpful post
    kris-644
    Level 21  
    Plyte na kt鏎ej sa kondensatory elektrolity ktore wlasnie wymieniales musisz dokladnie oczyscic i pamietaj o przelotkach z jednej strony plyty na druga strone.Ja czesto podczas wymiany kondensatorkow czyszcze przelotki.Jesli masz lutownice Hot Air zdejmij kondensatory i dobrze przegrzej plytke podlewajac ja topnikiem .Pomaga na 100 % .Zrobilem juz kilkanascie Soniak闚 w ten spos鏏 .
    O S T R Y
    Level 12  
    Usterka znaleziona. Uszkodzone bylo polaczenie pod ukladem, niewidoczne. Prawdopodobnie przelotka zostala wytrawiona przez elektrolit z jednego z kondensator闚.

Dzi瘯uj wszystkim za pomoc.
    Bibeer
    Level 13  
    W豉郾ie mam podobny przypadek, tyle 瞠 w CD, CDP-M11 firmy Sony. Stary laser po podkreceniu troszke czyta natomiast po wstawieniu nowego efekt podobny, kilka razy zakr璚i p造t po czym napis "no disc" Szuka貫m w豉郾ie porad odno郾ie zworek kt鏎e w innych laserach widzia貫m a w tym nie mog貫m znale嗆. Tak wiec lasery te s kiepskiej jako軼i. :cry:
    elek77
    Level 24  
    Tak jak w powy窺zych postach: sprawd przelotki oraz elektrolity. Ma這 prawdopodobna jest usterka lasera je郵i oba podobnie si zachowuj. Z tego co ostatnio sprawdza貫m dobre podr鏏ki maj w IMPEL-u. Jak chcesz to i orygina dostaniesz ale to koszt oko這 200z.