Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Potrzebny schemat lub gotowy alarm do piwnicy

siwyyy 02 Aug 2007 19:01 2503 5
    siwyyy
    Level 12  
    Więc tak, robię sobie winka, trzymam je w piwnicy w bloku (jedyne odpowiednie warunki leżakowania) miałem w niedzielę włam, zgineła połowa moich wyrobów:cry:drugą połowę tymczasowo przeniosłem do domu...
    Widać złodzieje byli smakoszami, a mi wyszło niezłe winko bo wczoraj w biały dzień wrócili ponownie :evil: oczywiście wina nie było, więc nawet nie tkneli soków, przetworów, fotelika niemowlęcego, opon zimowych i wielu innych gratów, przyszli po jedno, niestety nie zastali.

Ale wiedzą gdzie jest "winiarnia" i zapewne przyjdą za jakiś czas ponownie, myślę jakoś wzmocnić drzwi i zamki... jednak myślałem też o jakimś alarmie domowej roboty, ew gotowy jeśli jest coś godnego polecenia w sensownej cenie.
    Chyba dobrym rozwiązaniem byłaby jakaś mocna syrena (alarm samochodowy) umieszczona na wysokości głowy, którą uruchamiało by otwarcie drzwi (zwarcie obwodu) z kilkusekundową zwłoką ( na wyłączenie ukrytym przyciskiem, przez właściciela)

Lutownice mam i umie się nią posługiwać, więc jak ktoś ma jakiś prosty schemacik to bym sobie wykonał, ew coś gotowego, lub do małej przeróbki...

Np. coś takiego;
    http://www.allegro.pl/item219937111_okazja_kompaktowy_alarm_antywlamaniowy.html
    Tylko obawiam się o tą czujkę, coby nie złapała sąsiada który coś sobie majstruje obok w piwnicy, ew na zewnątrz... lub głupiego szczura, dlatego wolałbym coś uruchamianego poprzez otwarcie drzwi, a nie bardzo bym umiał przerobić ten alarm.

Ps. Jeśli post w złym dziale to proszę moda o przeniesienie...
    any56
    Level 39  
    Pozzostaje czujka kontaktronowa lub mikrołącznik...
    siwyyy
    Level 12  
    Bardziej mi chodzi o opóźnienie, bo z czujką wyzwalającą to wykombinuje sobie coś...

Ew. o zdalne bezprzewodowe wyłączenie, przed wejściem klikam i się wyłącza.
    Suiezzak
    Level 11  
    Myślę, że wystarczyłoby pomyśleć nad dobrym zabezpieczeniem. Po południu wrzucę link ze zdjęciami, jak to wygląda u mnie. Sąsiadom dookoła poprzecinali kłódki u mnie nawet nie ruszyli :D Świętej pamięci wujek wiedział co robi ;)
    siwyyy
    Level 12  
    Ok. czekam na foty...
    Patrzyłem u sąsiada, też ma niezły patent... kłódke mu przecinają, ew. skobel a to jest tylko przykrywka ;-), w drzwi ma wpuszczoną jakąś sztabe i specjalne cusik do otwierania.
    puszak
    Level 28  
    http://allegro.pl/item220444074_alarm_do_okien_i_drzwi_baterie_gratis_okazja_.html polecam ci to daje bardzo glosny piskliwy dzwiek zebys takich ze 3 kupil to by dalo naprawde ostro
    jako czujnik zastosowany jest tam kontaktron mogl bys wyprowadzic sam kontaktron a sama obudowe schowac gdzies w dobrym miejscu tylko ze zamkniecie dzwi wylaczylo by alarm ale mozesz nawet uzyc tych tanich alarmow jako syren + jakis czujnik
pcbway logo