Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kompresor malarski

02 Sie 2007 20:29 2308 3
  • Poziom 9  
    Witam
    Mam taki pomysł na kompresor malarski...
    Chciałbym do starego bojlera podpiąć sprężarkę i jakiś zawór, który po osiągnięciu wymaganego ciśnienia (np 10 atmosfer) otwierałby się i wypuszczał nadmiar powietrza... Co Wy na to? Jak nazywa się taki zawór? ile może kosztować? Z góry dzięki za pomoc!!:)

Dodam, że kompresor musiałby ciągle pracować.
  • Poziom 27  
    Jeśli już bojler to nie stary bo jak rozsadzi to nie będzie z Ciebie co zbierać, do tego celu nadają się różne butle po gaśnicach śniegowych
    i inne grubościenne najlepiej do tego celu przystosowane.
    Apropo zaworu to możesz założyć reduktor połączony z zaworem bezpieczeństwa i odolejaczem od jakiegoś ciągnika lub ciężarówki , albo wyłącznik ciśnieniowy sterujący pracą silnika , Części tego typu można dostać na autozłomie za grosze.

Udanych eksperymentów........
  • Poziom 15  
    Po twoim poście mam odczucie że nie bardzo wiesz jak zabrać się do w sumie prostego tematu jakim jest wykonanie kompresora. Proponuję podejrzeć gotowe rozwiązania i troszkę poczytać będzie łatwiej. Ja osobiście widziałem dużo kompresorów z butlami bojlera mój ojciec ma dwie, ja osobiście zastosowałem butlę od samochodowej instalacji gazowej 45l. Jak do zastosowań typowo domowych super sprawa.