Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SONY KV-2184TM - brak synchronizacji poziomej i pionowej.

Rubinh 02 Aug 2007 21:43 1203 1
    Rubinh
    Level 24  
    Witam. W/w telewizor pozbawiony jest synchronizacji poziomej i pionowej z obu źródeł wizji tzn. wejścia antenowego i AV. W telewizorze wmontowana jest telegazeta, wyjście sygnału wizji jest wolne tj. urwane z niewiadomego miejsca. Sprawdziłem, czy w którymś miejscu nie jest przecięta ścieżka sygnału wizji. Okazało się, że nie, sygnał dociera do układu CXA1213S. Ciekawa sprawa, na pinie 32 tego układu powinien pojawić sygnał SYN przy stałej składowej 0.7V, tymczasem brak jakiegokolwiek sygnału a napięcie ma wartość 0.02V. Jestem przekonany, że separator impulsów synchro zawiera układ z tego wniosek, że "padnięty" jest właśnie CXA1213S, który do tanich się nie zalicza. Czy moje dywagacje są trafne, czy jednak popełniam błąd w swoim rozumowaniu?. Jak myślicie?.
    Rubinh
    Level 24  
    Pośpieszyłem się z tym postem. Przeanalizowałem schemat jeszcze raz i stwierdziłem, że brak było sygnału na p.14 i 31 układu CXA1213S. Należało podać sygnał wyjściowy dobudowanego teletextu do bazy tranzystora Q303 i po sprawie. Zamykam temat.