Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośniki 2.1 Logitech i dziwne buczenie?

02 Sie 2007 22:39 2861 5
  • Poziom 11  
    Witam od pewnego czasu mam problem z moim zestawem głośników Logitech S200 do komputera.
    Otóż subwoofer buczy nawet na max wyciszony i nie podłączony do komputera u znajomego w domu tak się nie dzieje.
    Czy jest jakiś sposób na zaradzenie temu?
  • Spec od komputerów
    Zmień kondensatory filtrujące w układzie zasilającym głośniki.Powinien być właśnie w subwooferze.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Mam podobny problem z tymi głośnikami, u mnie głośność buczenia zależy od urządzeń podłączonych do listwy zasilającej. Najprawdopodobniej te buczenie powoduje za blisko położony transformator, jest on przy samej płytce wzmacniacza (dziwne to bo obudowa aż taka mała nie jest i zmieściłby się też gdzie indziej).

Z tego co znalazłem na sieci, to wystarczy zmienić położenie transformatora, albo w ogóle go wywalić ze środka na zewnątrz.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic601464.html
    http://www.jpf.de/jpf/logitech_s200_humming/page_01.htm
  • Poziom 27  
    Witam. A może by spróbować dać kondensator przeciwzakłuceniowy równolegle do strony pierwotnej trafka (np. MKP 100nF klasy X2 na 275VAC)? Widywałem takie rozwiązania w sprzęcie Hi-Fi wyższej klasy (np. na trafach w amplitunerach denona) no i jeszcze sprawdzić czy równolegle do każdej diody w mostku graetza są małe pojemności rzędu 10nF. Kondensator przeciwzakłuceniowy wydłubiesz z zasilacza komputerowego ze strony pierwotnej.

Buczenie zależy od podłączonych urządzeń bo oprócz tego że podłączone urządzenia pobierają energie to i dodatkowo puszczają śmieci w wyższej częstotliwości spowrotem w sieć (szczególnie przetwornice impulsowe). Potem to trafia na cewke trafka która działa jak antena nadawcza. Taka jest moja teoria.
  • Poziom 10  
    W moim przypadku okazało się, że główną przyczyną buczenia, była zewnętrzna kieszeń na hdd a raczej zasilacz do niej.
    Próbowałem przenosić trafo w inne miejsce, ale za bardzo to nie pomagało, kondensatorów przy mostku graetza nie było, więc je dolutowałem. Nie próbowałem z kondensatorem po stronie pierwotnej, bo nie było w pobliskim sklepie takiego który by się nadał, a starych zasilaczy nie posiadam.
    Po wymianie kieszeni i zasilacza do niej na inny, słychać buczenie, ale jest o niebo cichsze niż przedtem i aż tak nie przeszkadza.