Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

blokada skrzyni biegów DEMONTAŻ

02 Sie 2007 23:16 7139 8
  • Poziom 18  
    witam,
    ponieważ w mojej Mercedes zaszła potrzeba wymontowania skrzyni biegów postanowiłem wymontować również blokade skrzyni biegów (multilock) taką wstretnie brzydką znajdującą sie obok drążka wybieraka skrzyni biegów (Mercedes 124 automatyczna skrzynia jesli to ma znaczenie). I oto moje zaskoczenie - śruby w ilości 3sztuk "trzymające" blokadę mają łby zatrówno z jednej jak i z drugiej strony zupełnie okrągłe :| od wnętrza auta jest to wtpozy okrągły łeb natomiast tu gdzie winna byc nakrętka ( w tunelu gdzie jest skrzynia biegów) jest coś co powiedzmy jest nakrętką zupełnie okrągłą otoczoną dodatkowo jakby łożyskiem również okr ągłym które kręci wokół tej niby nakrętki.

Pytanie do ludzi montujących takie cuda - jak to należy zdemontować bo w chwili obecnej widzę tylko jeden pewny sposób - szlifierka kątowa i odcięcie blokady w miejscu pod tapicerką czego jednak wolał bym uniknąć.

pozdrawiam
    t
  • Poziom 16  
    Prawie wszystkie blokady do dziś mają podobne rozwiązania, Pozostaję Ci albo rozwiercenie śrub (zaczynając od małego wiertełka) albo pomysł ze szlifierką (tylko trzeba dokładnie tapicerkę obłożyć) Szarpanie blokadą spowoduje tylko wygięcie tunelu.
  • Poziom 18  
    tzn one są przykręcane bez możliwości odkręcenia??? dobrze zrozumiałem Twoją wypowiedź???
  • Poziom 16  
    nawierć otwór od strony łba okragłego śruby zablokuj wewnatrz np wkrętakiem i użyj wykretaka fi6-8.powodzenia
  • Poziom 16  
    Dobrze zrozumiałeś, tylko rozwiązanie siłowe wchodzi w rachubę.
  • Poziom 18  
    ffff napisał:
    nawierć otwór od strony łba okragłego śruby zablokuj wewnatrz np wkrętakiem i użyj wykretaka fi6-8.powodzenia

dobry pomysł, tak pewnie jutro zrobie, a propo jaki sens ma montowanie blokad w ten sposob, ze z obu stron maja okragłe łby - wystarczyło by najwyżej dać takie od środka - bo tak gdzie jest tulen skrzyni to w przypadku jak u mnie przy automatyczniej przekładni i tak jest ciężkie dojście i nie sądze co by złodziej próbował ją odkręcić :?: :|
  • Poziom 16  
    Oprócz Mercedesa istnieją jeszcze inne samochody pod które można się położyć, trudno opracowywać indywidualne mocowania do każdego.
  • Poziom 31  
    Wszytkie blokady powinny byś tak montowane.
    W tym cała sztuka żeby nie dało się jej zdjąć.
  • Poziom 18  
    bartek_p napisał:
    Wszytkie blokady powinny byś tak montowane.
    W tym cała sztuka żeby nie dało się jej zdjąć.

no i bynajmniej w sposób prosty nie da sie tego uczynic,
    cóż zaraz idę kombinować co by pozbawić moje auto tego brzydkiego urządzenia,
    dziękuję za wyjaśnienia

z pozdrowieniami
    t