Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

PANASONIC mod NV F55EV wielki problem z fonia z tunera!

melon 05 Nov 2003 21:11 1358 6
    melon
    Level 26  
    HEJ

z kasety dźwięk OK
    natomiast z tunera brak foni...
    Wstawiona fonia równ RYMI.

Demodulator FM chodzi na TA 8721ASN i na jego 5 pinie jest sygnał
    (wpiąłem się wej zewnętrznego wzmacniacza) ale dżwięk jest bardzo cichy, dalej fonia leci na procek stereo TDA 3803A
    jego 18 pin - MUTE jest ciągle w stanie wyciszenia ,panuje na nim stale nap 2V jeśli zewrę go do masy wtedy pojawia się fonia z wyj EURO ale także b cicha
    Zastanawia mnie fakt ze TDA 3803A jest stale w stanie wyciszenia
    Nie ukrywam ze przydałby się schemat przynajmniej cześci AUDIO....
    AdamS01
    Level 12  
    Gdzie podłączyłeś wyjście z fonii równoległej?
    Wyjście z RYMI podłącza się przez dołączony kondensator do wyjścia filtru z falą SAW a nie do filtra SFE jak w foniach innych producentów.
    Jeśli tor wizji i fonii jest rozdzielony (nie mam schematu tego Panasonica) to wyjście RYMI podłączasz do filtru z falą na wyjście fonii i bez kondensatorka.
    Pozdrawiam
    Adams
    melon
    Level 26  
    i tak też zrobiłem z fonią RYMI
    dźwięk się pojawił na wyj demodulatora FM TA 8721ASN tylko dalej nie leci bo kolejnym układem na jego drodze jest procek stereo TDA 3803A ,a ten zkolei jest stale w stanie MUTE (na 18 pinie ciągle jest 2V,wg aplikacji to właśnie stan wyciszenia)

jedna gdy sztucznie wyłaczę MUTE 18 pin do masy sygnał pojawia się na wyj magnetowidu ale jest b cichy...

bez schematu bardzo trudno jest prześledzić tor sygnału MUTE
    AdamS01
    Level 12  
    To pętla. Demodulator prawdopodobnie "nie widzi" sygnału audio (za niska amplituda) i blokuje cały tor. Spróbuj podmienić jeszcze fonię na inny egzemparz i podstroić ją. Jak nie pójdzie to zmień filtry SFE i CDA (chyba są) na 6,5M (nie zapomnij o pułapce na 6,5) i powinno ruszyć.
    melon
    Level 26  
    100 krotne dzięki! :)
    Teraz ze schematem to będzie całkiem inne grzebanie!

Dziś znalazłem padnięty układ M66006
    Jest to 12bit I\O Expander
    sygnał MUTE wisi na jednym z jego portów który po pomiarach okazał się uszkodzony, port ten ma do pinu 5go (+5V ) ok 90omów a pozostałe sprawne ok 600...pozatym układ ten przywiera zasilanie z 5V do ok 4,5V!

Jak zdobędę ten układzik to dam znać co dalej...

kolego amik9m jeśli masz jeszcze cześć schematu właśnie z tą kością to bardzobym prosil o podesłanie...siedzi ona na płycie głównej..

pozdrawiam