Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

KABEL Komp+Ruter->TV-Video-Wieża-Tel-Laptop-...All-In-One

04 Sie 2007 15:58 2191 6
  • Poziom 10  
    witam!
    Mam zamiar podlaczyc do komputera pare rzeczy, m.in.:
    tv
    wieże
    video
    tel
    ...

problem jest w tym ze mam to w drugim pokoju
    chcialbym to polaczyc jendym kablem tak aby w scianie byl jeden otwor a nie 4
    mam zamiar kupic troche kabla wielozylowego ekranowanego i puscic to wszystko w jednym

chcialbym sie zapytac czy to wszystko moze isc w jednym kablu :?::?::?: czy nie bedzie zaklocen itp. (w jednym kalblu bedzie composit video, s-video, audio (stereo), skretka (lan), linia telefoniczna, plus jeszcze moze cos :) )

rozrysowalem sobie mniej wiecej jak to bedzie wygladac:
    KABEL Komp+Ruter->TV-Video-Wieża-Tel-Laptop-...All-In-One

jesli probowaliscie cos podobnego robic (pare rzeczy w jednym kablu) chcialbym uslyszec wasza opinie

znalazlem kilka sklepow z kablami wiolozylowymi, lecz ceny sa bardzo rozne, a tam gzdie jest najtaniej oczywiscie nie ma na magazynie :) jesli znacie jakies dobre sklepy w ktorych moge dostac kabel wielozylowy ekranowany (najlepiej 25) linki mile widziane!!!

pozdrawiam!!! :D
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 24  
    SHVSHV napisał:
    chcialbym to polaczyc jendym kablem tak aby w scianie byl jeden otwor a nie 4

Można jednym otworem puścić 4 przewody ;)
    Na serio nie warto kombinować, lepiej użyć oryginalnych przewodów i mieć święty spokój. Linia telefoniczna i LAN mogą wygenerować zakłócenia dla toru audio / wideo. Jeśli się myle poprawcie mnie.

Pozdrawiam Marcin
  • Poziom 10  
    @Marcin230 probowales?
    @Marcin Sz. "moga wygenerowac?" czy napewno wygeneruja? bo to jest roznica, u mnie sobie leza obok siebie lan(skretka nieekranowana) i audio-video i nie ma zadnych zaklocen

co innego moze byc jak beda w jednym ekranowanym, jesli nie to zostaje mi taka opcja: w jednym kablu audio-video w dwie strony, a w jednej skretce: lan i tel. (potrzebny mi jest standardowy na 100Mbps to wystarcza 2 pary)

pozatym napewno nie uzywalbym jednoczesnie kilku, tylko tak dla wygody bym zrobil zeby sie nie bawic w przelaczanie, odlaczanie, dolaczanie, przeciaganie kabla przez 2 pokoje

jakbym ogladal na tv z kompa to nie bede uzywal lanu (moze sobie tylko internecik leciec wtedy wolniej przez WiFi), albo tel, to przeciez nie bede caly czas gadal...

jest tu ktos na tym forum kto probowal cos takiego puscic jednym kablem ekranowanym? chociaz 2 rzeczy z tych co wymienialem w pierwszym poscie? np. av-lan, av-tel, audio-tel itp...
  • Poziom 31  
    Skrętka - ta nazwa nie wzięła się z kosmosu.
    Kalble video powinny mieć impedancję 75 Ohm

Chyba trochę przekombinowałeś z tymi pomysłami, masz przecież wifi postaw drugi komputer przy tv i będziesz miał spokój.
  • Poziom 10  
    @KKK hmm 75 Ohm to chyba tylko takie koncentryczne antenowe, albo do RGB sa potrzebne, a tak to podlaczajac normalnym kablem na mala odleglosc video dziala, bardziej chodzi mi o zaklocenia czy beda jakies ze skretki albo od rutera z bramki VoIP czy by przeszkadzaly
    WiFi to najbardziej sie do internetu nadaje a do wymiany plikow to LAN wole ze wzgledu na predkosc

a drugi komputer (i trzeci) to mam tylko w wakacje, teraz mam laptop podpiety pod tv ale pozniej bedzie problem...

juz pare razy przeciagalem kabel (dlugi z drugieo pokoju) i raz zadziala, drugi raz trzeba konfigurowac wszystko bo ktos pozmienia, za trzecim jakis kabelek nie styka, do dupy to wszystko :!: lepiej moim zdaniem polaczyc na stale tylko czy 2 kable czy jeden ;)

Cytat:
    Skrętka - ta nazwa nie wzięła się z kosmosu.

skretke mozesz sobie puscic przez zlacze DSUB09 w kablu parożyłowym ekranowanym albo nawet jak ci sie podoba przez DSUB25, bo i takie sa przejsciowki

ja mam zamiar do tego wszystkiego uzyc kabel ekranowany 25-żyłowy 0,14mm2

jak juz wszystko zrobie to nie bedzie problemow z sluchaniem radia internetowego na wiezy w drugim pokoju, ogladaniem filmow z kompa czy int tv albo nagrywanie na video z kompa, bo i takie przypadki czasem sie zdarzaja u mnie :D

edit:
    nie wiem wszystkiego, a tym bardziej nie wiem jak to jest z tymi zakloceniami, wydaje mi sie jak tel zadzwoni to moze cos byc nie tak z obrazem na tv ale to tylko moj domysl :P dlatego pytam na forum, jesli to moze byc jedynym zrodlem zaklocenia to by nie przeszkadzalo... gorzej byloby gdyby np podczas sluchania muzyki na wiezy nie dzialal lan albo cos, no ale zobacze, moze ktos odpowie kto sie ZNA DOBRZE na rzeczy :)
    jak juz podlacze to specjalnie napisze dla Ciebie temat o tych duchach :P moze tez bedzie straszyc w telefonie :D
    @Marcin230 jesli wedlug Ciebie nie bedzie dzialac to dlaczego :?: tez mi wystarczy krotko i zwiezle ale na temat

pozdrawiam :!:
    SHV
  • Poziom 31  
    Jeśli wszystko wiesz lepiej to poco te pytania?
    Wróć do tematu kiedy już wszystko połączysz zamiast zaczynać nowy wątek: "Dlaczego nie działa?", "Duchy na ekranie TV, pomocy!!!"