Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ricoh Aficio 400 - kod sc 120 i problem z kopiowaniem

04 Sie 2007 16:23 1642 3
  • Poziom 10  
    Witam!!!
    Mam problem z maszyną Ricoh Aficio 400,kopiarka po włączeniu ustawia się w gotowości robi kopię,ale lampa skanera już nie wraca do pozycji wyjściowej tylko wybija błąd sc 120 po ponownym załączeniu kopiarki sytuacja się powtarza-jedna kopia i błąd.W serwisówce opisane jest to jako błąd czujnika położenia lampy skanera,ale sprawdziłem połączenia i nie bardzo jest się do czego przyczepić powoli zaczynam podejrzewać silnik napędzający lampę bo podczas przesuwu lampy słychać dżwięk jakby silnik nie pracował równomiernie,może ktoś miał juz podobny problem będę wdzięczny za wszelkie wskazówki. Dodam,że wcześniej wymieniany był zasilacz bo zrobiły się zimne luty,ale to chyba nie powinno mieć wpływu wcześniej zanim padł zasilacz wszystko działało bez problemów.
  • Poziom 28  
    proponuję wymienić sam czujnik mnie pomogło
  • Poziom 10  
    Dzięki za podpowiedż ,sprawdzę w poniedziałek jak dotre do tej maszyny chociaz martwi mie to dziwne działanie silnika i to ,że maszyna jednak zaraz po włączeniu ustawia się w gotowości,gdyby strzelił czujnik chyba od razu pokazał by się błąd, ale mogę sie mylić w tej ocenie.
  • Poziom 10  
    Uszkodzenie usunięte,przyczyną była strzelona płyta zasilająca silnik lampy skanera,po wymianie na inną,sprawną lampa chodzi bezproblemowo i bez zbędnych efektów dżwiękowych,dziękuję za wszystkie wskazówki,pozdrawiam i zamykam temat.