Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja gniazda telefonicznego

kneos 04 Sie 2007 16:56 13797 1
  • #1 04 Sie 2007 16:56
    kneos
    Poziom 9  

Posiadam zakupione gniazdo telefoniczne, które posiada 8 wyjść (kabelków) i 8 wejść (na gnieździe). Z tego co dowiedzialem się na tym forum jest to gniazdo RJ-45. Co do tych kabelków ty wyglądają one następująco: 4 białe, zielony, niebieski, pomarańczowy, brązowy. Schemat ich połączenia: niebieski-biały, zielony-biały, czerwony-biały, brązowy-biały.

Nasuwa się pytanie: czy gniazdo to nadaje sie do podłączenia internetu ADSL (dokładnie neostrady)?

Jeśli tak to chciałbym zasięgnąć waszej pomocy w kwestii podłączenia tego gniazda w pokoju gdzie ma być podłączony komputer. Kabel telefoniczny jest poprowadzony ze słupa telefonicznego do domu gdzie następnie jest poprowadzony na strych. Ze strychu poprowadzony jest rurkami na parter skąd odchodzi do telefonu. Odnalazłem źródło lini na strychu. Znalazłem w domu jakiś kabel z czterema wyjściami, ale wokół tych czterech kabli są jeszcze cieniutkie druciki z miedzi (chyba), które wygląda na jakieś uziemienie. Poprowadziłem ten kabel, który znalazłem, rurkami w instalacji ze strychu prosto do pokoju na piętrze w którym chce podłączyć internet. Jak podłączyć zakupione gniazdo do znalezionego kabla oraz jak podjąć znaleziony kabel do linii telefonicznej znajdującej się na strychu, żeby przypadkiem nie spalić jakichś bezpieczników.

Rozbierając gniazdo telefoniczne na parterze, gdzie podłączony jest telefon, zobaczyłem cztery przewody z których dwa są białe, jeden pomarańczowy i jeden niebieski. Jedynie pomarańczowy i niebieski jest podłączony do gniazdka. Czy jest ważna kolejność podłączania tych przewodów?

Dziękuje z góry za pomoc.

1 1
  • Pomocny post
    #2 04 Sie 2007 17:39
    hos7433
    Poziom 22  

Przejrzyj ten temat:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=657692&highlight=
    Do neostrady wystarczy gniazdo na 4 piny. Kabel wystarczy 2 żyłowy. Podłącz obydwie żyły dowolnie do 2-ch wewnętrznych pinów gniazda. Pamiętaj o 2-óch zasadach:
    1. Telefon (telefony) wpinaj do linii telefonicznej poprzez filtr (filtry), który dostaniesz razem z modemem.
    2. Modem podłącz bezpośrednio do linii.

-1