Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Relpol przekaźniki
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Polonez-nie działa kontrolka

ElektronMały 04 Aug 2007 20:03 2328 12
    ElektronMały
    Level 10  
    Witam!!!W polonezie caro + 1997r. nie działa kontrolka świateł zewnętrznych pojazdu!Włączając światła pozycyjne,słychać jak działa przekaźnik lub kontroler(któreś jest poprawne:D) światła także działają, tylko dręczy mnie ta głupia kontrolka i chciałbym naprawić usterkę!!!Proszę o porady!Pozdrawiam!
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Relpol przekaźniki
    beetroot
    Level 17  
    Zapewne spalila sie zarówka lub styki zasniedzialy i nie lacza .Rozkrecic zegary wymienic zaróweczke jak dobra to sprawdzic poczyscic wszystkie styki kable.
  • Relpol przekaźniki
    goldwinger
    VIP Meritorious for electroda.pl
    kontroler sprawdzić
    ElektronMały
    Level 10  
    Kontroler działa,bo wszystkie światła działają!Zegary odkręciłem, ale akurat żarówka kontrolki żarówek! świateł zewn.(symbol jak ten GG-słoneczko), tak jak immobileisera nie jest dostępna!
    goldwinger
    o którą kontrolkę w końcu chodzi?
    jaki kolor tej kontrolki zielony czy pomarańczowy?
    ElektronMały
    Level 10  
    chodzi o małą kontrolkę, która jest obok kontrolki immobileisera, obie znajdują się pomiędzy obrotomierzem, a szybkościomierzem, na środku,na dole!Kolor czerwony;)
    goldwinger
    Za zapalenie tej kontrolki odpowiada kontroler.
    Możliwe przyczyny: żarówka, kontroler, obwód między żarówką a kontrolerem (z licznikiem włącznie)
    ElektronMały
    Level 10  
    A jaki to kontroler?To ten sam co odpowiada za światła pozycyjne,mijania,drogowe?bo jeśli ten,to on jest raczej sprawny,bo załacza!
    goldwinger
    To że załącza to nie znaczy że działąją wszystkie jego funkcje.
    Tak poza tym to jak stwierdziłeś że ta funkcja nie działa?
    Ta kontrolka zapala się gdy jedna z żarówek się nie świeci
    ElektronMały
    Level 10  
    Ta kontrolka świeciła się zawsze,gdy włączało się światła pozycyjne,lub mijania!Wszystkie żarówki są sprawne w aucie,sprawdziłem!!!I teraz pytanie: czy ta kontrolka ma się świecić przy sprawnych żarówkach,czy nie?Bo jak nie, to zabawna sprawa:D
    goldwinger
    To jest kontrolka która informuje o uszkodzeniu (nie świeceniu) jednej (lub kilku) żarówek (mijania, drogowe, pozycja)
    wyjmij żarówkę z pozycji lud mijania/drogowe i kontrolka powinna zaświecić, jeżeli tak się stanie to wszystko jest ok
    ElektronMały
    Level 10  
    Dobrze, już zrobiłem!Wszystko działa!Oświetlenie rejestracji kiedyś padło i od tego czasu świeciła się ta kontrolka przy włączaniu pozycyjnych!Uznałem że sygnalizuje ona działanie pozycyjnych!Ale oświecił mnie pan:D Człowiek głupi i się nie zna:P Dziękuję serdecznie za zajęcie się moim problemem!Pozdrawiam!!!!
    Guciosław
    Level 11  
    A czy taką kontrolkę da się zastosować w oplu. Czy ktoś może mi podpowiedzieć na jakiej zasadzie działa ta sygnalizacja?