Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf III 1.9D 93r. 47kw ciśnienie oleju

04 Sie 2007 22:50 2397 5
  • Poziom 10  
    Witam.Mam problem z wyżej opisanym autem.Swieci się ciśnienie oleju.Sprawdziłem ciśnienie przy pomocy miernika-ok,sprawdziłem czujniki,ten w podstwie filtra załącza masę a ten w głowicy masę rozłącza,nie działają one przecież na zasadzie zmiany rezystancji tylko na zasadzie ciśnienie włącza i wyłącza.Wydaje mi się więc że czujniki są sprawne.Pytanie-gdzie biegną przewody od czujników źółty i czarno niebieski.Ten model nie jest wyposażony w ECU więc biegną pewnie do jakichś przekażników i tam najprawdopodobniej tkwi problem,z tym że działam intuicyjnie i mogę się mylić.Proszę o pomoc. P.S.Żarzy się również kontrolka ładowania a słyszałem już opinie jakoby miało to pośredni wpływ na kontrolki ciśnienia oleju.Pozdrawiam.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Sprawdź ładowanie i połączenia masowe
  • Poziom 12  
    Obejrzyj dobrze płytę licznika.
  • Poziom 13  
    Kable od czujników idą prosto do licznika. 9pin czujnik w głowicy, a 8pin w podstawie filtra. Sprawdź czy dobrze rozłączają i dołączają mase. Jeśli tak to wina tkwi w liczniku.
  • Poziom 13  
    Zdecydowanie zacznij od alternatora(diody?).Z altka przy tym silnku jest brany sygnał obrotów niezbędny do prawidłowego działania kontroli ciśnienia oleju .
  • Poziom 10  
    Witam ponownie,usterka usunięta.Zacząłem od regeneracji alternatora,na który kapie ON z nieszczelnej pompy wtryskowej.(Możecie sobie wyobrazić jak altek wyglądał,po rozebraniu oczom moim ukazało się kłębowisko błota z ropą,nic tego wyczyścić nie chciało tylko szczotka śrubokręt i ogień)Generalnie po całkowitej regeneracji ładowanie wróciło a wszystkie usterki zniknęły.Następny krok to uszczelnienie pompy.Dziękuję wszystkim za pomoc.