Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

cyfrowy polsat

wawu23 05 Sie 2007 09:20 2282 3
  • #1 05 Sie 2007 09:20
    wawu23
    Poziom 1  

Witam,
    Mam zamiar zalozyc cyfrowy polsat .Ale chciałbym zeby odbierał w dwoch odbiornikach telewizyjnych,na parterze i pietrze. Z tego co juz wiem musze podpisac dwie umowy i kupic dwa dekodery.Ale oba te dekodery moga korzystac z jednej anteny- potrzebny jest do tego podwojny konwerter.
    Mam do Was kilka pytan.
    1.Czy oprocz tego musze cos jeszcze dokupywac?
    2. Jak sie zabrac za instalacje polsatu cyfrowego?
    Z gory dziekuje za odpowiedzi.POZDRAWIAM

0 3
  • #2 05 Sie 2007 10:10
    waldekg
    Poziom 28  

Witaj.Jeżeli dobrze ustawisz antenę na HB przy pomocy miernika sygnału to reszta będzie już prosta.

0
  • #3 05 Sie 2007 11:45
    Roman_5000
    Poziom 19  

1. Jeżeli nic nie stoi na przeszkodzie tu zamontuj antenę 80cm. Im większa średnica tym mniejsze problemy w przyszłości. Poza tym może będziesz chciał kiedyś zmienić platformę na N'kę (80 wtedy jest zalecana).
    2. Na 80'ce możesz zamontować monoblocka (dwa konwertery w jednej obudowie z jednym wyjściem), a na dwa tunery będziesz potrzebował Monoblocka Twina (dwa konwertery w jednej obudowie z dwoma wyjściami). Będziesz mógł odbierać programy z Hotbirda i Astry.
    Ważnym parametrem konwertera jest współczynnik szumów. Im mniej tym lepiej (obecnie standardem jest 0,2dB, a nawet 0,1dB).
    2. Nie kupuj twina marki SHARP. Polecam Inverto TwinIDLP-40TL+SilverTech lub Golden Interstar.
    Przykłady:
    MonoBlock Twin za 130zł - dwie satelity (np. HB i Astra) na dwa tunery
    Inverto TwinIDLP-40TL+SilverTech za 67zł - jedna satelita na dwa tunery
    lub
    Konwerter Golden Interstar Platinum X TWIN LNB za 61zł - jedna satelita na dwa tunery

Wśród sprawdzonych przeze mnie na Allegro sprzedawców mogę polecić:
    AWHANDEL i satiq_pl. Wielokrotnie u nich kupowałem. Płatności bez obaw można dokonać z góry.
    Jeżelli chodzi o instalację:
    - jeśli możesz od kogoś pozyczyć tuner analogowy z zaprogramowanym programem TVN to będzie najprościej.

0
  • #4 08 Sie 2007 12:26
    Piotr2110
    Poziom 12  

Roman_5000 napisał:
    1. Jeżeli nic nie stoi na przeszkodzie tu zamontuj antenę 80cm. Im większa średnica tym mniejsze problemy w przyszłości. Poza tym może będziesz chciał kiedyś zmienić platformę na N'kę (80 wtedy jest zalecana).
    2. Na 80'ce możesz zamontować monoblocka (dwa konwertery w jednej obudowie z jednym wyjściem), a na dwa tunery będziesz potrzebował Monoblocka Twina (dwa konwertery w jednej obudowie z dwoma wyjściami). Będziesz mógł odbierać programy z Hotbirda i Astry.
    Ważnym parametrem konwertera jest współczynnik szumów. Im mniej tym lepiej (obecnie standardem jest 0,2dB, a nawet 0,1dB).
    2. Nie kupuj twina marki SHARP. Polecam Inverto TwinIDLP-40TL+SilverTech lub Golden Interstar.
    Przykłady:
    MonoBlock Twin za 130zł - dwie satelity (np. HB i Astra) na dwa tunery
    Inverto TwinIDLP-40TL+SilverTech za 67zł - jedna satelita na dwa tunery
    lub
    Konwerter Golden Interstar Platinum X TWIN LNB za 61zł - jedna satelita na dwa tunery

Wśród sprawdzonych przeze mnie na Allegro sprzedawców mogę polecić:
    AWHANDEL i satiq_pl. Wielokrotnie u nich kupowałem. Płatności bez obaw można dokonać z góry.
    Jeżelli chodzi o instalację:
    - jeśli możesz od kogoś pozyczyć tuner analogowy z zaprogramowanym programem TVN to będzie najprościej.

Witam!!!
    Kolego po co tak mieszać, a wracając do tematu, kolego wawu23, jeżeli będziesz chciał założyc Cyfrowy Polsat, to kup jeden cały zestaw czyli dekoder+antene i sam dekoder!!! Do tego konwerter Twin (sam osobiś
    cie zakładam konwertery Twin Gold Edition i jestem z nich bardzo zadowolony). Czasz jaką dostaniesz przy zakupie Cyfrowego Polsatu (Φ70cm) w zupełności Tobie wystarczy, żeby bez problemów złapać dobry sygnał i oglądać programy bez zakłóceń).
    Do montażu zestawu będziesz potrzebował, wiadomo uchwytu na którym zamontujesz antenke, przewód i 4 szt końcówek tzw."F".
    Co do ustawienia antenki to na forum, dużo o tym pisze!!!

Pozdrawiam

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo