Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba satellite a10 pare pytań

krzy0 05 Sie 2007 11:37 2864 9
  • #1 05 Sie 2007 11:37
    krzy0
    Poziom 10  

Witam!
    Mam laptopa toshiba satellite a10 nie wiem czy jest sprawny bo brakuje w nim procesora,pamieci,dysku i jeszcze czegos ale nie wie co to jest (na zdjeciu to miejsce zaznaczyłem).Jak bym wsadzil procesor celeron bo taki byl w nim według tej naklejki z tyłu 2,0Gz to czy ten komputer obudzl by sie bez pamieci.Nie mam jeszcze procesora bo nie wiem jaki kupic bo jest ich dużo na allego i różne ceny i nie wiem który by tu pasował,może ktoś z was zna sie na laptopach i mi pomoże.
    http://img230.imageshack.us/my.php?image=p8050009gk3.jpg

0 9
  • #2 05 Sie 2007 11:44
    any56
    Poziom 39  

Skoro już ktoś go tak "rozbebeszył", to wygląda na to, że uszkodzona jest płyta główna.
    Duże ryzyko inwestycji...

0
  • #3 05 Sie 2007 12:48
    K!lleR
    Poziom 39  

Ta mała wnęka to gniazdo modemu.
    Duża sądząc po złączu to pamięć.

0
  • #5 05 Sie 2007 20:07
    K!lleR
    Poziom 39  

Jeśli matryca ok, to powinien odpalić. Niech kolega nie zapomni o dodaniu pamięci. Bez pamięci nie odpali. No i jeśli kolega jest pewny, że wszystkie inne podzespoły na PG są sprawne.

0
  • #6 05 Sie 2007 22:27
    jarewa
    Poziom 31  

O ile pamieć mnie nie myli to satellite a10 jest pod Mobile Pentium 4? co do tych gniazd to te mniejsze jest do modemu a te wieksze na dole to nic innego jak chyba miniPCI masz nawet tam dwa kabelki czarny i biały do podłączenia anteny WLAN o ile zamontujesz karte Wlan na minipci..

0
  • #7 03 Wrz 2007 18:50
    krzy0
    Poziom 10  

Zdobylem orginalny procesor na sztuke zrobilem chlodzenie, pamiec pozyczylem i chwila prawdy odpalil pojawil sie napis ide 0 error to chyba dlatego ze nie ma dysku twardego za chwile wszedl do biosu i wyzsedlem z niego pojawiło sie logo toshiba no to chyba z nim wszystko dobrze.Teraz dokupic jakies chlodzenie zasilacz pamiec i dysk i ok

0
  • #8 12 Wrz 2007 19:54
    krzy0
    Poziom 10  

Mam juz wszystko,miałem problem na początku jak nie było dysku twardego i np CD w CR-ROM-i to do biosu wchodziłem ,a po włożeniu którego kolwiek nie dało sie wejść tak jakby go omijał tak wiec musiałem wyciągnoc dysk żeby pozmieniac bios ,a tak to wszystko hula :))))

0
  • #9 20 Wrz 2007 18:49
    krzy0
    Poziom 10  

Wejscie do biosu przycisnąć Esc i F1

0
  • #10 15 Paź 2007 16:15
    rADIn
    Poziom 11  

A czy ktoś może mi pomóc w znalezieniu nośnika Recovery CD do tego modelu (Toshiba Satellite A10) Padł mi Windows i mimo iż posiadam licencje na niego to jak instaluje Windowsa w wersji HOME to pisze mi że numer jest niepoprawny. Dzwoniłem do Microsoftu i powiedzieli mi ze muszę użyć nośnika Recovery CD z laptopa. Niestety nie mogę go nigdzie znaleźć...

Proszę o pomoc. Pozdrawiam

0