Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips AZ2040 problem z płytami CD

05 Sie 2007 13:03 1062 3
  • Poziom 11  
    Mam mały kłopocik z powyższym radiomagnetofonem. Ostatnio coraz rzadziej odtwarza płyty CD oryginalne, nagrywanych nigdy zresztą nie przyjmował. Czytałem na forum że czasami pomaga podkręcenie lasera, ale nie za bardzo wiem gdzie należy dokładnie pokręcić. Mam serwisówkę tylko nie mogę w niej znaleźć miejsca gdzie dokonuje się regulacji. Byłbym niezmiernie wdzięczny jakby ktoś z Was mi pomógł i wskazał mi gdzie się reguluje laser w tym radioodtwarzaczu.
  • Pomocny post
    Spec od sprzętu Unitra
    Regulacja jest na samej głowicy lasera.Przed tym jednak wyczyść soczewkę,może to wystarczy.
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Witam. Wyczyść soczewkę izopropanolem, nie używaj spirytusu lub innych wynalazków. Izopropanol, chusteczki i możesz spróbować wyczyścić laser. Podkręcanie to ostateczność i przedtem raczej nie kręć przy laserze bo możesz go uszkodzić.
    Powinno pomóc.
    Pozdrawiam :D
  • Poziom 11  
    Dzięki za odpowiedzi. Co do czyszczenia to już był czyszczony jakiś czas temu, ale na wiele to się nie zdało. Wczoraj próbowałem odtworzyć trzy nowiusieńkie płyty prosto z pudełka i nic. Pomyślałem więc że może spróbować podkręcenia lasera, tylko gdzie?

OK, już po problemie. Troszkę podkręciłem i czyta wszystko. Mam nadzieję że posłuży jeszcze długo.