Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wieża Unitry - prośba o wycenę i poradę

molu_15 06 Lis 2003 13:26 1600 8
  • #1 06 Lis 2003 13:26
    molu_15
    Poziom 10  

Mam możliwość zakupu wieży Unitry składającej się z Wzmaka Pw3017 (z korektorem), Magnetofonu 3016 i tuneru 3015. Cena za ten zestaw to 120 zł. Tuner wymaga przestrojenia, wzmacniacz jest uszkodzony :(, ogólnie sprzęt nieco zaniedbany. Warto w niego zainwestować? Da rade naprawić ten wzmacniacz?? Jakimi opiniami cieszy się ten sprzęt?? Jakie kolumny do niego dobrać?? Co jeszcze trzeba przy niej zrobić?? Ile mogą kosztować naprawy??
    Proszę o pomoc i pozdrawiam
    Szczepan Molenda

0 8
  • #2 06 Lis 2003 13:38
    vespereq
    Poziom 26  

hmm po 1 skad my(forum) mamy widziec co trzeba zrobic przy tym wzmacniaczu skoro nikt z nas go nawet na oczy nie widzial a co dopiero zagladal do niego czy jest w nim cos nie tak, głośiki pewnie 8 ohm, nie znam tych modeli ale wg mnie nie jest to tyle warte, no i jeszcze do naprawy, zalezy jak bardoz ci sie spieszy i jaki masz dostep do komisow lombardow itp . u mnie w katowicach jest tego na pęczki , ostatnio gdzies widzialem jakis WS 503 walał się po kątach w lombardzie za 30zł , jakies korektory diory za tez za 30zł , jak dobrze sie poszuka to sie znajdzie, aczklowiek jezeli komus sie spieszy to rzecyzwiscie czasami moze i warto kupic drozej

0
  • #3 06 Lis 2003 13:43
    andmak
    Poziom 14  

Kup sobie raczej jakiś wzmacniacz z kompaktem rzadko kto teras słucha kaset przy tak dużej liczbie nagrywarek.Za dużo za ten złom takie jest moje zdanie.

0
  • #4 06 Lis 2003 16:59
    molu_15
    Poziom 10  

czyli jednym słowem nie warto kupować tego złoma. Szkoda, że mieszkam w małym mieście i nie mam dostępu do zbyt wielu komisów :( Myślałem, że takie są ceny, ale najwidoczniej troche się myliłem :P. A jeśli chodzi o ten wzmachol, to sam nie wiem, co mu tak właściwie dolega. Poszukam czegoś innego za mniejszy cash.

0
  • #5 06 Lis 2003 17:09
    tomaszo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Cena nie jest duza sama w sobie - jakbys policzyl naet cene czesci (tych zdatnych do uzytku) to zapewne z tego pkt widzenia sie to oplaca....
    Jesli chcesz sluchac muzyki z PRZYJEMNOSCIA to...coz..bedzie to niewielka przyjemnosc - doloz ze 30 zeta i masz niezly wzmacniacz z komisu (tylko sprawdz, czy nie jest zubozony w srodku..)...Jeszcze paredziesiat zl i jest do tego odtwarzacz CD, ktorych sie juz jakosc da posluchac...

0
  • #6 06 Lis 2003 19:13
    molu_15
    Poziom 10  

>>>tomaszo
    Wobec tego na jaki wzmacniacz mam polować?? Mieszkam w małym mieście i troche ciężko znaleźć tu dobry wzmacniacz w komisie (swoją drogą komisów jest tylko kilka). Mój ojciec ma AT9100 i nawet spoko gra!

0
  • #7 12 Lis 2003 14:31
    SLEONIAK
    Poziom 11  

Proponuję przejrzec oferty na allegro,są tam ciekawe oferty sprzedaży podobnego sprzetu
    Według mnie kazdy warsztat napraw będzie sobie życzył miedzy 80 -120 zł za wzmacniacz bez wzgwalędu co omu dolega,przestrojenie 80zł magnetofon 100 zł( czyszczenie wymiana pasków ,głowicy itp. Za ta kase napewno coś łykniesz na Allegro

0
  • #8 12 Lis 2003 15:02
    Dr.Zepsuj
    Poziom 20  

wzmacniacze unitry grają całkiem dobrze, dużo lepiej niż dioroskie i at9100. są jakby tu rzecz - poprawne brzmieniowo :). maksymalny koszt naprawy - czesci jakies 20 zł, potencjometry potraktuj jakims plynem do czyszczenia - okolo 6 zł. koszt przestrojenia radia = 0zł. dokadny opis znajdziesz w necie jak poszukasz, tunery te są ZAJEBISTE jesli chodzi o czyłosc, szumy i jakośc odbioru. mało które zachodnie im dorównują. magnetofon to najsłabsza czesc tego zestawu, ale jesli jest sprawny mechanicznie to po małej regulacji i wumianie silnika na taki od jamnika i glowicy na jakąś normalną będzie ok, dobrze sobie one radzą ze starymi kasetami. kolummny do tego 8 ohm. kup jakies dobrze grające na słuch, omijaj z daleka polskie stare bo się rozlatują zawieszenia a jak ktos wstawi do nich 888 to słuchac sie tego nie da. kup jakies niemieckie, na ogół są tanie i dobrze grają.

0
  • #9 12 Lis 2003 16:28
    tomaszo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Nie wiem o jakich niemieckich, tanich i dobrych pisze Dr.Zepsuj....
    Magnetofon gra nieciekawie, nawet na niezlej glowicy (i to nie z permaloju)...mozna mu wmontowac korektorek podbijajacy najwyzsze oktawy - od 7 kHz...
    Jesli chcesz sie pobawic i dasz rade - kupuj!...
    Kolumny mozesz zrobic na Tesli - nie bedzie drogo, a beda juz calkiem poprawne.

0