Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

laczenie i rozdzielanie sygnalu anten siatkowych

11MASTEr 05 Sie 2007 22:01 1163 6
  • #1 05 Sie 2007 22:01
    11MASTEr
    Poziom 9  

Witam.
    Mam problem z odbiorem stacji naziemnych TV. Od jakiegos czasu ok. 4-5 mc-y karygodnie popsula mi sie jakosc odbieranych kanalow.
    Mieszkam 'troszke' w dolinie, wiec dotad radzilem sobie w ten sposob: 2 telewizory, 2 anteny sygnaly rozdzielone oraz maszt ok 3,5m. Jednak jak wspomnialem wyzej, teraz obraz jest tragiczny prawie na wszystkich kanalach. Mam wszystko co chyba moze byc: szumy, zaniki fonii i obrazu, moiry, odbicia - wszystkie efekty strasznie denerwujace.:cry:

Otoz kiedys podczas regulowania anten zauwazylem ze obracajac w jednym kierunku zyskuje jakosc pewnych programow na rzecz pogorszenia innych /norma/. Teraz moje wlasciwe pytanie: mam 2ie anteny siatkowe czy jest mozliwosc abym ustawil je na rozne pozycje, nastepnie polaczyl ich sygnaly /ew. wzmocnil/ i rozdzielil na 2 tv?!

Anteny zwykle siatkowe ze wzmacniaczami oraz zasilaczami.

Dzieki za odpowiedzi

• #3 06 Sie 2007 16:26
    Marcin91
    Poziom 23  

Witam, montujesz dwie anteny kierunkowe ( musisz określic kanały dla konkretnej anteny ) , nastepnie dajesz zwrotnicę . sygnał następnie wzmacniacz i puszczasz na TV :) i musi grac .
    Pozdrawiam Marcin
    P.s. cały taki zestaw to koszt w granicach 10150 złotych .

Dodano po 27 [sekundy]:

Ps. koszt to oczywiście 100-150 złotych

• #4 06 Sie 2007 20:55
    11MASTEr
    Poziom 9  

[quote="Marcin91"]Witam, montujesz dwie anteny kierunkowe ( musisz okreôlic kanaîy dla konkretnej anteny ) , nastepnie dajesz zwrotnicë . sygnaî nastëpnie wzmacniacz i puszczasz na TV :) i musi grac .
    Pozdrawiam Marcin
    P.s. caîy taki zestaw to koszt w granicach 10150 zîotych .

[size=9][color=#999999]Dodano po 27 [sekundy]:[/color][/size]

Ps. koszt to oczywiôcie 100-150 zîotych[/quote]

A zamiast tych kierunkowych /co oczywiscie maja lepsze parametry/ moge uzyc te siatki? (w sumie juz wydalem na nie ze 120 zeta) troszke mi ich szkoda :(

Czy mozna prosic jakies linki do zwrotnicy i wzmacniacza? Abym wiedzial z czego wybierac. A rozdzielenie na 2 TV to juz za wzmacniaczem czy trzeba cos jescze kombinowac?

• #6 06 Sie 2007 21:45
    irekr
    Moderator

Wystarczy jedna dobra szerokopasmowa antena postawiona (bez wzmacniaczy) na Kosztowy i będzie spokojnie wszystko odbierało. To że masz teraz coś z jednego kierunku lepiej a coś innego gorzej to najprawdopodobniej wynik uszkodzonego kabla antenowego lub uszkodzony wzmacniacz w wyrobie antenopodobnym.

• #7 08 Sie 2007 13:43
    Marcin91
    Poziom 23  

Możesz uzyć dwóch "anten" siatkowych , zsumować sygnał , tylko napisz czy dwie anteny są z wzmacniaczami czy jedna to dopasuje sie odpowiedni sumator .

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME