Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki język programistyczny do takiego programu?magazyn/sklep

05 Sie 2007 23:22 3185 16
  • Warunkowo odblokowany
    Witam.
    Chciałbym napisać program magazynowo - sprzedazowy do firmy

Wiem ze probram musi być oparty na bazie danych - i praktycznie tylko to wiem:/

Chodzi mi o program ktory będzie obsługiwany z róznych miejsc <polski>...z centralizowanym serwerem bazo-danowym.

jaki program język <w miare łatwy do nauczenia > polecilibyście do napisania takiego - przy zalozeniu ze jestem zielony jesli chodzi i pisanie programow.. a jedyny jezyk jaki znam to HTML :P oraz podstawy PHP.

P.S a moze ktoś jest z łodzi lub okoloic i chciałby zarobić na korepetycjach?? :)

z gory dziękuję za odpowiedzi - pozdrwaiam

Moderowany przez jankolo:

Przeniosłem z działu Komputery Software

• Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam, myślę że PHP+HTML bardzo dobrze się do tego nadaje, PHP posiada obsługę baz, program może mieć interfejs www. Ewentualnie polecam C++ z Qt, Qt ma również obsługę baz i łatwo tworzy się w nim aplikacje.

Pozdrawiam, Krzysztof.
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Tak jak krzychoocpp, PHP będzie dobry, w połączeniu z MySQL'em.

Tylko przyda Ci się jeszcze znajomość css'a, żeby to jakoś wyglądało ;)
  • Pomocny post
    Admin grupy Projektowanie
  • Warunkowo odblokowany
    And! napisał:
    Pozostaje jeszcze kwestia wykorzystania użytych środowisk w zastosowaniach komercyjnych.

to znaczy ??

Dodano po 5 [minuty]:

mozeci mi polecic jakas stronke z nauką PHP - bo wiem ze est duzo.. tylko nie wkiem ktora jest taka lepsza... a poza tym we wszystkich problem z PHP + mySQL- a jest chyba słabo opisany :/
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Do nauki PHP oprócz wspomnianych wyżej bardzo dobrze nadaje się też oficjalny podręcznik na php.net - jest częściowo po polsku, są przykłady, są też komentarze w których często rozwiązane są problemy jakie mógłbyś napotkać.

Pozdrawiam, Krzysztof.
  • Poziom 17  
    A ja bym postawił na platforme ASP.NET. Jest stworzona do takich celów.
    - Posiada bardzo łatwy dostęp do wszelkiego rodzaju baz danych.
    - Pisząc aplikację na PC automatycznie tworzy ci się aplikacja na PDA
    - Bardzo łatwo stworzyć cały portal WWW ( z logowaniemm dostępem do danych)
    - Wszystko możesz napisć w C_++
    - Microsoft Visual Studio 2005 Express jest dostępny za free także do celów komercyjnych
  • Poziom 21  
    Pozostaje jeszcze problem licencji.
    Czy będziesz to robił dla siebie, czy może dla kogoś, kto "sfinansuje" licencje na dość drogie oprogramowanie.

Na ile duży ma to być projekt?
    Nie chcę studzić Twojego zapału, ale takie projekty są trudne, i dobrze by było umieć trochę programować...
    I jak u Ciebie ze znajomością sql-a? Przynajmniej podstawy teorii baz danych by się przydały, jeśli ma to w miarę działać....
  • Warunkowo odblokowany
    charm_spider napisał:
    Pozostaje jeszcze problem licencji.
    Czy będziesz to robił dla siebie, czy może dla kogoś, kto "sfinansuje" licencje na dość drogie oprogramowanie.

O co chodzi z tą licencją ?? jeśli napiszę sobie taki programik - dla mnie to jaką licencję mam płacić??
  • Poziom 25  
    Mi się wydaje, że chodzi tu o kupno licencji do użytkowania oprogramowania do napisania ów programu. Visual Studio do zastosowań komercyjnych nie jest zbyt tani, jeszcze zależy jaka wersja.
  • Poziom 26  
    Jezeli chcesz to robic do firmy to musisz miec licencje na programy, ktorych bedziesz uzywal do tworzenia takiego systemu. A to nie jest tanie.
    Chyba ze pozostaniesz przy PHP + MySQL. Tyle ze stworzenie systemu tego typu nie jest wcale proste. Musisz tez znac SQLa bo bez tego nic nie zrobisz. Nie napisales tez jak duzy to bedzie projekt.
  • Poziom 25  
    No i oczywiście należy pamiętać o bezpieczeństwie danych, jeżeli chcesz to robić w php/MySql'u. Bo to jest wmiare ważne zagadnienie w tej dziedzinie ;)
  • Poziom 29  
    Sądzę, że wybór środków do stworzenia aplikacji jest sprawą drugorzędną. Pamiętaj, że program będzie używało wielu użytkowników, którzy niekoniecznie będą się chcieli/potrafili posłużyć jakimiś nowymi narzędziami. Najrozsądniejszym rozwiązaniem dla średniej wielkości firmy jest zakup gotowego narzędzia, które nie będzie testowane na sfrustrowanych użytkownikach jak na królikach doświadczalnych, zwłaszcza że deklarujesz słabą znajomość materii programistycznej.
    Użytkownicy oczekują przede wszystkim:
    - bezbłędnego działania programu
    - szybkiej jego obsługi, nie kolidującej z innymi działaniami w ich pracy - program ma być narzędziem ich pracy - uwagę powinni skupić na swoich głównych zadaniach
    - prostoty obsługi, wykonywania swoich zadań bez zbędnego angażowania mózgownicy.
  • Spec od GSM
    Odradzam robienie takich rzeczy do powaznych firm. Co bedzie jak ktos sie wlamie i namiesza w sprzedazach, albo zamowi i 'zaplaci' za siebie? Jeśli juz to zabezpieczenia powinny tu odgrywac duza role. Sam pracuje na podobnej bazie (php) i praca stoi jak cos padnie. Działa wolno. No i najpowazniejsza wada to to ze nikt nie uwzglednil rozwoju bazy a ona rośnie i to szybko. Najlepiej chyba sprawdzi sie aplikacja (nie zadne php), do programu można użyć fizycznych zabezpieczeń (klucze usb itp.). Generalnie minimum przesyłu danych z serwerem. Czasami padaja lącza i nie ma pracy, wtedy wypadałoby tworzyc baze tymczasowa w takich wypadkach (to sie kłóci z centralizacją bazy). Odradzam.
  • Poziom 27  
    Baza MySQL na serwerze + Visual Basic (Excel z VBA też się nada, i wyjdzie ekonomicznie pod względem licencji).
    Visual Basic ma spore możliwości, a jest bardziej przyjazny dla początkującego niż C i pochodne (choć sam śmigam w C++ :D) - do tego VBA (Visual Basic for Applications) pozwala bez robienia doktoratu przekształcić zwykły program użytkowy (Word, Excel) w potężne narzędzie z niemal nieograniczonymi możliwościami.
    Panel administracyjny w PHP na serwerze to pomyłka - nie nadążysz zabezpieczać :D. Przecież uprawnienia administratora są po to, żeby ograniczyć dostęp, a umieszczając taki panel na serwerze WWW przeciwnie - dajesz do niego potencjalny (czyli w wielu przypadkach faktyczny ;)) dostęp każdemu użytkownikowi internetu. Poza tym - baw się teraz w konstruowanie strony pod ten panel, żeby wyglądała, była funkcjonalna i odpalała na 3 najpopularniejszych, niestety, zupełnie niekompatybilnych ze sobą przeglądarkach.
    A taki arkusz Excel z VBA odpalasz na dowolnym komputerze, na którym jesteś w stanie uruchomić Excela i masz dostęp do internetu (90% komputerów w tym kraju) - ale żeby go uruchomić, trzeba go mieć, a to już Ty decydujesz, komu go udostępnisz.

Jak widać - jestem z Łodzi, a nawet okolic ;).