Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Tektronix
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

RAV4 3S-FE gasnie co jakis czas, moze elektronika, ECU?

06 Sie 2007 08:26 1899 3
  • Poziom 12  
    Witam, pojawil sie jakis czas temu nastepujacy problem : rav gasnie przy spokojnej jezdzie, obroty spadaja do zera i dopiero zapalaja sie kontrolki. Postoi 30-60 sek i mozna zapalac i znowu jechac, bez odczekania mozna krecic i krecic i nie zapali. Wygrzebalem centralke clifford, polutowalem jakies tranzystory mocy, wymienione przewody zaplonowe, filtry paliwa, podejzany przekaznik, sprawdzone punkty masy i nadal to samo. W serwisach toyoty rozkladaja rece, a mnie juz opadaja, samochod rozgrzebany jezdzi. Test komputera nie wyswietla zadnych bledow, i w momencie jak zgasnie i normalnie. Z poczatku zaczelo sie to dziac w upalne dni. Z tego co wiem to taki silnik jest w Carinie i Avensis, moze ktos pomoze, spotkal sie z taka usterka lub podpowie gdzie jeszcze moglbym szukac przyczyny? Cewka zaplonowa i inne wazne elementy zaczynaja sie od powaznych pieniedzy wiec przed wymiana wole zasiegnac jezyka, i tak juz na filtry poszlo sporo :(. Kolega podpowiadal ze to moze byc problem ECU lub Igniter sterujacy zaplonem? Jak to sprawdzic?
  • Tektronix
  • Poziom 13  
    Witam !!!

Sprawdz moze impulsy z czujnika polozenia walka korbowego, jesli czujnik jest indukcyjny to bardzo prawdopodobne ze ulegl on uszkodzeniu, sprawdz sygnal z czujnika oscyloskopem gdy pali i nie pali. Wiele sterownikow nie lapie tego bledu nie wiem dlaczego.

Pozdrawiam T.I.R.
  • Tektronix
  • Poziom 12  
    Ok, dzieki. Tylko ciezko bedzie z tym sprawdzeniem, bo samochod na postoju raczej nie gasnie tylko gdzes w trasie przy spokojnej jezdzie. Da sie zrobic jakas kontrolke tego czujnika albo uzyc np multimetru z pomiarem czestotliwosci, bo taki mam? Gdzie sie ten czujnik znajduje mniej wiecej?
  • Poziom 12  
    Ok, mineło poki co, najgorsze ze nie wiadomo co dokladnie pomoglo - ale na nowy zostal wymieniony kondensator w cewce zapłonowej - bo był tani, 20 pln :). Gdyby usterka powróciła dam znać i bede dalej kombinowal, nie życze nikomu takiej usterki :/, wszystko trzeba sprawdzać po kabelku.