Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VCR załamuje obraz u góry ekranu przy wyj. syg. z W.CZ.

06 Lis 2003 15:05 1595 7
  • Poziom 10  
    Dostałem dwa magnetowidy z Niemiec (Samsung i Orion) dość stare ale mało używane.
    Poza tym, że trzeba wstawić fonię równoległą na nasze 6,5 MHz oba mają identyczną usterkę. Mianowicie podczas odtwarzania kasety przez kabel antenowy (w.cz.) obraz jest załamywany u góry ekranu. Jest to coś w rodzaju zrywania synchronizacji, lecz pozostała (dolna część ekranu) jest w porządku. Usterka ta nie występuje przy odtwarzaniu kasety przez złącze SCART (euro). Nie wiem co może być przyczyną tej usterki - uszkodzony modulator jest to raczej wątpliwe tym bardziej, że tunery w obu VCR dają się zestroić i obraz jest w porządku.
    Proszę o pomoc bo nie mam zbyt dużej praktyki w naprawach VCR. Z góry wielkie dzięki.
    Pozdrawiam Likmar.
  • Poziom 12  
    Nie są to usterki magnetowidu. Nie wiem na jakim odbiorniku TV to oglądasz ale spróbuj go dostroić na programie nr 0.
    Pozdrawiam
    Adams
  • Poziom 15  
    Masz jakiś starszy TV. wideo trzeba zaprogramować na kanale 0 w TV. Na 0 jest przełaczana stała czasowa właśnie do współpracy z VCR
  • Poziom 10  
    Mam stosunkowo nowy TV Thomson 29DF400G 100 Hz, ale zestroiłem VCR na kanale 35 TV(taki był wykryty podczas auto-instalacji TV). Zaraz spróbuję jeszcze na 0.
    Na razie dzięki.
  • Poziom 11  
    moze nachodzi sasiedni kanał telewizyjny ktory jest w poblizu 35 kanału.musisz odstroić modulator z 35 kanały na inny i ponownie dostroić tv do kanału nadawanego przez wideo.
  • Moderator
    Może w menu programowania jest opcja zmiany źródła sygnału - TV-VCR itp.
  • Poziom 29  
    Ewentualnie poszukaj schematu do Neptuna 705 (ew.505 ?) i tam zobaczysz jak się tą stałą czasową zmieniało.
    Był w tych TV przełącznik do wydłużania tej stałej czasowej przy wspłópracy z magnetowidem.

Pozdrawiam !
    Marek