Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Narzędzie administracyjne komputera

06 Sie 2007 11:22 1215 11
  • Poziom 9  
    Witam!!!

Od kilku dni mam problem na 3 komputerach ktore sa udostepnione w bibliotece. Nieupowaznione osoby przychodza i instaluja programy typu: emule, shareaza itp dzieku temu komputery sa zawirusowane. Chcialbym aby ktos mnie naprowadzil na program do zarzadzania komputerem np zeby osoby trzecie nie mogly nic zainstalowac na komuterze tylko przegladac strony www albo pisac. Bardzo prosze o pomoc!!! Najlepiej zeby byly to programy darmowe i po polsku.
  • Poziom 21  
    Zakładając, iż jest to XP, to do zabawy nie potrzebny jest właściwie żaden program... Po utworzeniu konta Użytkownika, teoretycznie już problem jest częściowo załatwiony. Aby jeszcze bardziej ograniczyć możliwości Użytkownika, wystarczy przejść do Panel Sterowania --> Narzędzia administracyjne --> Zarządzanie komputerem i jesteśmy w domu :D
  • Poziom 21  
    Jaki system. Jeśli XP to spróbuj stworzyć konta z ograniczeniami? Pytanie drugie, nie możesz tam postawic Linuksa? (jest darmowy i po Polsku)
  • Poziom 9  
    Jest to Xp, mam utworzone 2 konta admina i użytkownika i mowicie ze jak zrobie konto z ograniczeniami to nikt na koncie urzytkownika nie bedzie mogl instalowac programow??
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Jasne, niech korzystaja z konta uzytkownika z ograniczeniami. Nikt ci wtedy nic nie zainstaluje. Ja sam uzywam w sumie konta admina tylko i wylacznie do instalacji programow.
  • Poziom 9  
    A jak sie posluzyc ta opcja: zarzadzanie komputerem?? co mam wybrac w nim...??? moze jakis opis albo zdjecie? :D
  • Poziom 21  
    Użytkownik sam w sobie jest kontem z ograniczeniami, przed każdą instalacją domaga się hasła Administratora (no chyba, że Użytkownik sprytny i go przekonfigurował ;) ). Jeśli uważasz, ze te zabezpieczenia to za mało (np. nie chcesz, żeby Użytkownicy mogli zmieniać zawartość pewnych folderów, typu Windows czy Program Files - zablokuj im dostęp do nich ;)
  • Poziom 9  
    A mozecie mi wytlumaczyc bo jestem zieolony PROSZE
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Wersja łatwiejsza, bo oficjalnie jestem w pracy ;) - z lewej strony masz Użytkownicy i grupy lokalne. Wchodzisz do części Użytkownicy i wybierasz nazwę konta Użytkownika, które jest utworzone. Prawy przycisk myszy i masz Właściwości. Sugeruję skorzystać z okazji i zablokować możliwość zmiany hasła przez użytkownika (wiem, jak to jest siedzieć w bibliotece na kompie i czekać, aż admin się zaloguje i zmieni :| ). Przechodzisz na drugą zakładkę i wybierasz Dodaj. Zmieniasz w tym miejscu rodzaj grupy, spod której loguje sie użytkownik - kliknij na Gościa, czy jak on się tam zwie. Wracasz do poprzedniej zakładki i wywalasz Grupę Użytkowników, która tam jest, jak mniemam... I teoretycznie wszystko ;)
  • Poziom 9  
    Oki dzieki bede probowac w razie problemu dam jeszcze znac
  • Poziom 12  
    Alchemik2600 napisał:
    Jeśli uważasz, ze te zabezpieczenia to za mało (np. nie chcesz, żeby Użytkownicy mogli zmieniać zawartość pewnych folderów, typu Windows czy Program Files - zablokuj im dostęp do nich ;)

Owszem - można włączyć tryb zaawansowanych atrybutów plików (tylko na NTFS) i zabrać użytkownikowi prawa do pisania w tych katalogach - to powinno (przynajmniej częściowo :) ) pomóc.
  • Spec Overclocking
    Jednak głównym wymogiem jest posiadanie partycji w NTFS, bo na Fat tego zrobić się nie da. No i oczywiście konto admina zabezpieczone hasłem (dobrym!), bo bez tego to i tak lipa.