Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer charczy

06 Sie 2007 14:21 3154 2
  • Poziom 9  
    Witam.
    Mam pewien problem, jakiś czas temu kupiłem głośniki 2.1 Logitecha. Przez kilka tygodni było ok. Potem subwoofer zaczął dziwnie 'strzelać' i nie raz się wyłączał i wogóle nie grał. Teraz gra cały czas, ale przy niektórych utworach dźwięk nie jest czysty tylko charczący. Wydaje mi się, że zależy to od tego jak niski czy też głęboki jest bass w danym utworze (nie wiem jak to się profesjonalnie mówi). W jednym utworze np minute jest piękny czysty bass, a zaraz zmienia się troche bass i od razu charczy. Pytałem znajomych jaka może być tego przyczyna, to mówili że głośnik w subwooferze sie spalił. Ale czy jeśli rzeczywiście się spalił to czemu przy niektórych utworach, czy momentach utworów bass jest czysty?
    Proszę o jakieś wskazówki na ten temat.
    Z góry dziękuje.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 19  
    posprawdzał bym luty i kondki na wyjściu
  • Poziom 27  
    Witam. A więc. W zestawach logitecha (o mocy nie większej jak 40W łącznie - np. Logitech Z-3) siedzi sobie TDA 7377. Jeśli po czasie pojawiają się Tobie te zniekształcenia, przy sygnałach o większej amplitudzie i ekspresji, to możliwe że padł Ci ten TDA, choć nie wiem z jakiej racji.

Jeśli to nowy zestaw to reklamuj, jeśli to używany, to możliwe że i dłubany, wtedy warto zajżeć do środka. Generalnie naprawa tego nie powinna być kosztowna. koszt tego scalaka nie przekracza 10zł a uszkodzenie wygląda jakby się przegrzewał (z przegrzania zniekształca aż po czasie się wyłącza).

Co do diagnozy znajomych to tylko pogratulować. Jakby się spalił to już by nie zagrał, bo chyba by cudownie nie ozdrowiał, prawda? Poza tym głośniki w takich zestawach są nie do zarżnięcia ponieważ wszystko jest do siebie pasowane i może chodzić nawet w przesterze i nie powinno być potem problemów.