Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Średnie nadstawki na małe imprezki.

Nosek1 06 Sie 2007 15:02 3267 15
  • Witam mam przyjemnosc zaprezentowac owoc swojeje pracy czyli kolumienki na glosnikach Stx GDN-38-300-AE i GDWT-8-150-8-PJ.Co do zwrotki wlozyłem zwrotnice z stxa za 25zl odradzam ja wszystkim poniewaz wykonanie nie jest za ciekawe,cewki ponawijane na plastik wlutowany jest jeden kondensator elektrolityczny co chyba jest pomylka w zwrotnicy.Zwrotka ma ciecie na 5kHz co jest troche za wysokie do tego zestawienia ale po polutowaniu zwrotnicy z glosnikami uslyszalem ze dziura nie jest tak wielka jak by sie wydawalo i wszystko razem przy muzyce techno,dance itp. sprawuje sie idealnie i nie ma na co narzekac.Co do polaczen w kolumnie zastosowalem grube kable 2x6mm do polaczen glosnikow basowych i terminali do wysokich tonow dalem o ile pamietam 2x3mm-kable z miedzi beztlenowej.Co do konstrukcji skrzyni ma 90l (strojona na 45Hz)i od srodka jest wygluszona watolina i wzmocniona belka idaca od tylnej scianki do przedniej.Co do takiego wzmocnienia to dalo ono bardzo duzo poniewaz skrzynia jest bardziej wytrzymala i sztywna przez co nie wydaje dziwnych trzaskow i itp. dzwiekow.Wykonczenie jak widac na foto jest materialem czarnym.Co do oklejania balem sie troche tych wpustow z przodu ale poszly gladko,klej ktory jest pod materialem to wikol do drewna.Kolumny napedzam wzmacniaczem Technics Su-v570 pxs cap. ma na wyjsciu 2x70W przy 8Ohm i ssie z sieci 550W wiec na poczatek jest dobry biorac jeszcze pod uwage to ze mieszkam w bloku i mam mały pokoj.Kolumn nie mialem jeszcze okazji przetestowac na jakiejs imprezie ale mysle ze to kwestia czasu ;) Kolumienki wyniosly mnie dokladnie 793,93gr ale zamowilem jeszcze dzisiaj kratke na maskownice i jak ja zamontuje to doloze nowe zdjecia bo na tych sa jeszcze bez.Jezeli macie jakies pytanka opinie to chetnie poslucham zeby nastepna konstrukcja byla lepsza :) Sorki wielkie za fotki ale mam troche zabytkowy aparat i maly pokoj i nie mam jak sie z kolumnami obrocic zeby ladniej ujac ale cos jeszcze ywkabinuje na dniach jak bede zakladal kratki.Pozdrawiam Nosek

Fajne!
  • #2 06 Sie 2007 16:14
    Usunięty
  • #3 06 Sie 2007 16:48
    Nosek1
    Poziom 28  

Duza tuba była by tylko dla wygladu a co do pizakow nie mam jakos przekonania jezeli chodzi o tanie bo ten gwizdek kosztowal 15zl wiec glosnika piezo nie kupil bym o jakis powalajacych parametrach.Co do wzmaka mozna by zaprzeczyc bo co do basu to ma go bardzo duzo jak slucham muzyki to daje bas na 0 sopran na maxa jak dam powyzej polowy na wzmaku to odejmuje wtedy basu na -1 no -2 i sopranu wg. uznania i gra wszystko ladnie wiadomo ze wzmacniacz jest typowo domowy ale nie widzialem sensu kupowac jakiegos estradowego poniewaz za ten zaplacilem 350zl i jest w idealnym stanie i osiagi tez ma nie zle a za ta cene byl kupil jakiegos hollywooda ktory ma niby 2*300 a pobiera z sieci 125W i naprawde wydusza z siebie 2*25 ;) .Jeszcze dodam od siebie ze zaskoczylo mnie to ze musze popychac wysokie tony zeby byly na rowni z calym pasmem bo wg. parametrow z stx-a to gwizdek mial spl wyzsze o kilka db od GDN-a.Ogolnie mowiac kolumny zgodnie z zalozeniami wyszly pod muzyke techno itp. bo do wokalu to by strasznie kulały chociaz jak slucham piosenki w ktorej jest spiew to da sie przezyc a z korekcja jest dobrze.

• #4 06 Sie 2007 17:03
    yoji
    Poziom 14  

hey ! musze powiedziec ze konstrukcja calkiem udana, sam mam przyjamnosc z tym glosnikiem. Mysle ze za takie pieniadze to naprawde udana konstrukcja. pozdrawiam

• #5 06 Sie 2007 17:16
    Nosek1
    Poziom 28  

No wlasnie dlatego sie znowu wysililem i zlozylem bo zeby kupic na allegro to trzeba by miec 2 razy tyle bo w tej cenie kupi sie chinskie i bedzie sie pozniej plakac.Na allegro ktos sprzedawal podobne z wygladu tylko ze mialy 2*GDN-38-300AE i wlasnie jak kolega mowil duzego piezaka i cena doszla o ile dobrze pamietam do 1200zl ale chlopak nie sprzedal bo w sumie wyszlo mu po kosztach i najwidoczniej naszly go sentymenty do swojej ciezkiej pracy ;)

• #6 06 Sie 2007 22:54
    postiga
    Poziom 25  

Jak dla mnie blednie przemyslane rozstawienia glosnikow i br.

• #7 06 Sie 2007 23:01
    Nosek1
    Poziom 28  

A co bys zaproponował??Myslalem zeby dac na dole br ale na gorze by bylo za duzo miejsca :)

• #8 06 Sie 2007 23:33
    Uszol 1990
    Poziom 29  

Witam
    Kolumienki fajne :) tylko też mi się nie podoba rozmieszczenie BR dał bym na dole. I wysoko-tonowego jakiś fajny prostokątny :D (coś "ala" Tonsil) sam mam kolumny tyle że na 2x GDS 30/30 i szukam wysoko-tonowych do nich :D TONSIL GDWT 12-19/150FP (lub coś podobnego wyglądem ale tylko od tonsila :P )
    Pozdrawiam :)

• #9 07 Sie 2007 01:43
    Nosek1
    Poziom 28  

Ten tonsil ladny jest i ladnie musi dawac po uszach ;) Kilka razy slyszałem tonsile wysokotonowe i naprawde maja klase ;) Moze jutro wloze nowe fotki z maskownicami na caly front jak mi przyjdzie siatka :)

• #10 07 Sie 2007 01:45
    Uszol 1990
    Poziom 29  

ile dałeś za siatkę ? i gdzie można kupić ?
    chciał bym na swoje nastawki też założyć taką siatkę z przodu... :)

• #11 07 Sie 2007 01:49
    Nosek1
    Poziom 28  

Ja swoja kupowałem na allegro i jest to siatka do tuningu w samochodach do robienia grilli itp.Kawałek metr na metr kosztował mnie 80zł z przesyłka wiec troche duzawo ;) .Narazie nie zamawiaj bo sam nie wiem jak jest z jej sztywnoscia jak wloze do siebie to opisze ci wszystko ale mysle ze powinno sie sprawdzic z wygladu jest identyczna jak te montowane seryjnie w kolumnach.Ja kupowalem na tej aukcji: http://www.allegro.pl/item220947765_siatka_alu_czarna_na_m_e_t_r_y_100_x_100_cm.html

• #12 07 Sie 2007 07:48
    bogunio
    Poziom 24  

Jakoś nikt nie zwraca na to uwagi, a przecież Kolega popełnił podstawowy błąd na jaki zżymają się fachowcy na elektrodzie - zestawił 15-calowy głośnik zbudowany jako subwofer (i tak działający!) z 1-calową tubką niskiej jakości stosując podział przy 5 kHz i do tego twierdzi cytuję: "Zwrotka ma ciecie na 5kHz co jest troche za wysokie do tego zestawienia ale po polutowaniu zwrotnicy z glosnikami uslyszalem ze dziura nie jest tak wielka jak by sie wydawalo". Nie Kolego, dziura na pewno jet olbrzymia! Do tego, dlaczego nazywasz te kolumny nadstawkami? Przecież, ani to nadstawki ani suby.

• #13 07 Sie 2007 10:21
    Nosek1
    Poziom 28  

Bo maja powstac do nich suby przynajmniej taki jest plan ;) Co do zwrotki jakie mozecie zaproponowac ciecie??Na 3-4kHz bedzie dobre bo mam zamiar zwrotke zrobic sam.

• #14 07 Sie 2007 11:37
    korki89
    Poziom 12  

Do nadstawek daje się zazwyczaj głośniki 12" albo mniejsze gdyż mają lepsze przenoszenie tonów średnich twoje zestawienie nie jest dobre no i do tego ta zwrotnica za wysoko cięta. Radziłbym wymienić wysokotonowca na coś lepszego jakiegoś tonsila albo seleniuma. A co do suba to radziłbym ten zestaw przetestować a dopiero myśleć o subie.
    Ale wykonanie i estetyka jest jak najbardziej na dobrym poziomie.
    Pozdrawiam

• #15 07 Sie 2007 14:29
    Nosek1
    Poziom 28  

A spytam tak z ciekawosci jak sobie te gdn-y radza z naprawde duzymi mocami np:300w??Nie przegrzewaja sie itp??Bo na forum glosno o nich bylo ze sie rozklejaja itd.Co do zwrotek na dniach sie zabieram za przerobke tych tylko musze poszukac starych cewek i kondensatorow.Basowy zrobie nisko ciety tylko nie wiem czy lepiej bedzie na2-3 czy 4kHz tak zeby gwizki sie nie palily po 30min glosnego sluchania.Mysle nad 2kHz ale obawiam sie mozecie poradzic :) BO te co mam sa tanie a jak wloze jakies z Tonsila to juz by bylo szkoda popalic przez niewiedze ;)

• #16 11 Sie 2007 14:32
    Nosek1
    Poziom 28  

Kolego uszol 1990 bierz te siatki co ja daja naprawde ladny efekt mam juz na jednej kolumnie zalozona bo na druga jak docinalem docielem za dozo i mi juz nie wydaje ;( .Pod wieczor pstrykne fotosy i wloze.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME