Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router Linksys problem łącze 2 mega

06 Sie 2007 15:40 2041 7
  • Poziom 14  
    mam wielki problem

gdy uzywam routera linksys przepustowosc lacza spada mi o ponad polowe a net dziala jakby chcial a nie mogl. jak podlaczam kabel od neta bezposrednio do kompa to mam 2 mega po chwili na routerze mierze jest 800 kilo albo mniej
    w ustawieniach nic nie mieszalem mam soft Tomatle.

czy ktos wie co sie moglo stac?
  • Poziom 18  
    Sprawdź czy nie masz ustawionego ograniczenia przepustowości na porcie WAN.
  • Poziom 14  
    nie widze w ogole takiej opcji wiec raczej nie mam. tym bardziej bylo wczesniej dobrze i czasami tez jest ok bo jak mierze to 2 mega ale to prawie nigdy sie nie zdaza.
  • Poziom 14  
    Zauważyłem ze problem pojawia sie jak do siecie podłączone sa co najmiej 2 komputery. jak jest jeden to jest ok działa jak trzreba podlacza sie drugi komp i pada.
    ip mam ustawione automatycznie router nadaje je od 101 do 190. W sieci mam 3 komputery i w Tomato wlaczone filtrowanie adresow MAC.
    Ustawianie ip recznie tez nie rozwiazuje problemu.
    Jak to mozna zdiagnozowac/ naprawic o ile w ogole.
  • Poziom 20  
    lipasss napisał:
    Zauważyłem ze problem pojawia sie jak do siecie podłączone sa co najmiej 2 komputery. jak jest jeden to jest ok działa jak trzreba podlacza sie drugi komp i pada.
    ip mam ustawione automatycznie router nadaje je od 101 do 190. W sieci mam 3 komputery i w Tomato wlaczone filtrowanie adresow MAC.
    Ustawianie ip recznie tez nie rozwiazuje problemu.
    Jak to mozna zdiagnozowac/ naprawic o ile w ogole.

Router jest ok poprostu gdy podłączasz pozostałe kąpy to oni zasysają np. mają emule włączone i dlatego masz wolniejsze transfery wkońcu masz 2mb na 3osoby ,a nie 3x2mb na 3osoby. Tak więc zalecam podzielić pasmo,
  • Poziom 14  
    nic nie jest wlaczane na tamtych kompach. jeden koles gra w gre a 2 chodzi po stronkach tylko z gieuda i aukcjami.
  • Poziom 14  
    a czy ktos jest w stanie mi wyjasnic jak ustawic limity pobierania/przepustowosci dla poszczegolnych komputerow w sieci korzystajac z oprogramowania Tomato na routerze?
  • Poziom 27  
    Zaintereuj sie QoS-em.

Na www.openlinksys.info jest taki program, nazywa sie "WRT54 Script Generator v1.01". Strasznie ulatwia konfigurowanie linksysow ;-)