Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy radio moze miec wpływ na prace silnika ?

06 Sie 2007 16:32 1514 6
  • Poziom 15  
    Witam.
    posiadam nissan primera p10 1.6 SLX z 94 i po podłączeniu radia silnik zaczął nierówno chodzić i czasami gaśnie na niskich obrotach, i obrotomierz ciągle podnosi sie i opada (bez dotykania gazu) i kolega twierdzi ze palą sie jakieś bezpieczniki, czy tak może być ? czy radio ma coś wspólnego z silnikiem? pomóżcie...a może posiada ktoś schemat instalacji elektrycznej tego samochodu ? z góry dziekuje.
  • Poziom 34  
    Najprościej odłącz radio i sprawdź jakie są objawy, wątpię żeby radio miało coś wspólnego, chyba że ktoś nieźle w przewodach namieszał.
  • Poziom 15  
    jak odłącze radio to nie ma zadnych zmian , a w przewodach nic nie było ruszane bo sam te radio podłączałem(poprzednie działało normalnie) wiec sprawdze te bezpieczniki, aha i jeszcze jedna ciekawostka - gdy silnik jest ciepły wszystko jest w porządku :/
  • Poziom 34  
    Odłącz na chwilę akumulator.
  • Poziom 15  
    hmm......ej a czy to możliwe ze to przewody wysokiego napięcia?? - zmierzyłem miernikiem jeden przewód nic nie wykazał wiec odłączyłem go od kupułki, a tu niespodzianka - zadnej zmiany chodzi tak samo (bez 1 przewodu) silnik chodzi bardzo nie równo...
  • Poziom 26  
    Wymień jeszcze świece i sprawdz kopułkę,a najlepiej też wymień i będzie spokój z autem.Pomyśleć głupie radio a ile problemów.
  • Poziom 15  
    Tak wymienie to wszystko , ale wlasnie nie jestem do końca pewien czy to przez radio - ale przed włożeniem radia tego nie było(przecież radio nie ma zadnego połączenia z silnikiem......))