Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Najtaniej lcd 40" hdmi Sony BRAWIA KDL-40P2530 najtani

czarny25 06 Aug 2007 17:50 4170 0
 • #1
  czarny25
  Level 11  
  Nowy Sony Brawia kdl- 40P2530 zakupiony w media za 5479ZL a sprzedaje za 3999ZL nie włączany ani razu nie ropakowany wszystko takie jak pakuje producent
  Czarny telewizor Sony KDL-40P2530 posiada 40-calowy ekran i należy do serii P. Za jakość obrazu odpowiada cyfrowy filtr grzebieniowy 3D i obsługa technologii HD. Wyświetlany obraz ma rozdzielczość 1366x768 pikseli z kontrastem 1300:1 (dynamiczny współczynnik kontrastu 5000:1). Bardzo wydajny procesor obrazu BRAVIA ENGINE koryguje obraz i usuwa zakłócenia, dzięki czemu gwarantuje uzyskanie żywego, kontrastowego obrazu. Natomiast za jakość dźwięku Virtual Dolby Surround jest odpowiedzialna m.in. technologia BBE ViVa HD3D poprawiająca słyszalność dźwięku.
  Telewizor ma na wyposażeniu wbudowany tuner cyfrowej telewizji naziemnej (odbierający również sygnały analogowe) oraz 2 gniazda HDMI (High Definition Mulitmedia Interface) i wejście PC umożliwiające użycie telewizora jako monitora komputerowego. Funkcja zatrzymywania obrazu PIP umożliwia zatrzymywanie obrazu ważnych scen (telewizja + komputer).

  Użytkownik ma możliwość wyboru m.in. polskiego menu.

  Logo „HD ready” to oznaczenie na telewizorach, które gwarantuje, że wybrany produkt spełnia obecnie przyjęte standardy dla tego typu urządzeń.

  Minimalna rozdzielczość matrycy musi wynosić 720 lini fizycznych w formacie szerokoekranowym
  Wyświetlacz musi przyjmować sygnały wejściowe w rozdzielczości High Definition przez: wejście analogowe YPBPR i wejście DVI lub HDMI (włącznie z systemem ochrony treści HDCP)
  Zdolne do przyjmowania sygnałów HD wejścia, muszą być kompatybilne z następującymi formatami rozdzielczości HD video: 720p 50/60Hz oraz 1080i 50/60Hz.
  Pierwsze ekrany ciekłokrystaliczne LCD pojawiły się w latach 80, ale dopiero w początkach XXI w. technologia ta ma szansę stać się najbardziej popularną przy produkcji tanich monitorów i telewizorów. Piksele wyświetlaczy ciekłokrystalicznych nie emitują a jedynie przepuszczają światło, którego źródłem jest lampa fluorescencyjna. Każdy piksel składa się z 3 subpikseli, a te z kolei posiadają osobne filtry, dla każdego subpiksela inny: czerwony, zielony, niebieski. Wewnątrz znajdują się ciekłe kryształy przepuszczające światło, natomiast przed nimi jak i za nimi umieszczono dwa polaryzatory- odpowiednio: poziomy i pionowy, które regulują w zależności od danej sceny, potrzebną ilość światła. Wszystkie wymienione elementy pozwalają na uzyskanie obrazu , który odbierany jest przez ludzkie oko jako wielobarwny z różnymi odcieniami. Niestety wyłączony piksel, który ma określać czarny kolor zawsze przepuszcza niewielką ilość światła, co w rezultacie nie pozwala na uzyskanie efektu prawdziwej czerni. Obraz z tego powodu jest trochę mniej kontrastowy niż w telewizorach plazmowych lub CRT. Ze względu na fakt iż technologia LCD jest najbardziej popularna i coraz tańsza, producenci szybko likwidują związane z nią ograniczenia. Przykładem może być tu zastosowanie specjalnego tranzystora TFT (Thin Film Transistor), który w nowych telewizorach LCD zdecydowanie zmniejszył opóźnienia, dzięki czemu otrzymujemy płynnie wyświetlany obraz (z czym technologia LCD miała w swoich początkach problemy), co jest szczególnie istotne przy dynamicznych scenach.

  Zalety telewizorów LCD:

  Niewielkie zużycie energii
  Możliwość oglądania z małej odległości, co pozwala na uzyskanie podobnych wrażeń jak w kinie.
  Najlepsze dla oczu- wzrok się nie męczy (nie ma efektu migotania obrazu)
  Doskonała ostrość
  Doskonała jasność
  Lżejsze i tańsze od telewizorów plazmowych
  Stosunkowo mało skomplikowana konstrukcja i niewielkie koszty produkcji zwiększają zainteresowanie producentów tą technologią, co pozwala na jej dopracowanie oraz mniejsze problemy przy ewentualnej naprawie i wymianie części.
  Ze względu na wysoką rozdzielczość ekranu dobrze dostosowane do programów telewizyjnych w formacie High Definition, które w najbliższym czasie staną się standardem.
  Sony KDL-40P2530 BRAVIA telewizor LCD
  -Specyfikacja
  Sony KDL-40P2530 BRAVIA telewizor LCD
  - Dane ogólne

  Obraz

  Przekątna ekranu(cale):
  40.0

  Przekątna widzialna ekranu (cm):
  40.0

  Format 14/9:
  TAK

  Format 16/9:
  TAK

  Tryb 4/3:
  TAK

  Rozdzielczość obrazu (w pikselach):
  1366 x 768

  Technologia wyświetlania:
  BRAVIA Engine

  Zoom:
  TAK

  Tryb Smart:
  TAK

  Jasność:
  420 cd/m2

  Kontrast:
  1200/1

  Czas rekakcji matrycy:
  8 ms

  Kąt widzenia(pion/poziom):
  178 stopni/178 stopni

  PIP:
  TAK

  Audio

  Moc wyjściowa (muzyczna) (L,P) (W):
  10+10=20W

  Cyfrowy wzmacniacz:
  TAK

  Stereo NICAM:
  TAK

  TruSurround XT:
  TAK

  Teletext

  TOP/FLOF:
  TAK

  Pamięć:
  700 stron

  System kolorów

  NTSC 3.58/4.43 (wejście wideo):
  TAK

  PAL:
  TAK

  Secam:
  TAK

  Złącza

  HDMIx2:
  TAK

  2xEuro SCART:
  TAK

  (2 x RGB):
  TAK

  1x S-video,:
  TAK

  1x kompozytowe:
  TAK

  1x Komponnent (Y,Pb, Pr) PAL progresive:
  TAK

  1x D-Sub pro PC:
  TAK

  Gniazdo MiniJack (słuchawkowe) (mm):
  3.5

  Wymiary

  Głębokość (mm):
  128.0

  Wysokość (mm):
  653.0

  Szerokość (mm):
  998.0

  Dane ogólne

  Pobór mocy w trybie czuwania (W):
  1.0

  Pobór mocy (W):
  190.0

  Masa (netto) (kg):
  21.0

  Kolor:
  Czarny

  więcej wiadomości na telefon 515630164 lub na gg 10480381