logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

miernik pokazuje zarówno volty jak i decybele - dlaczego?

freebsd 06 Sie 2007 20:38 2505 5
  • #1 4152235
    freebsd
    Poziom 42  
    Posty: 6791
    Pomógł: 766
    Ocena: 2029
    Przy pomiarze napięcia wyświetlana jest również wartość w decybelach. Co daje ten odczyt w tym przypadku? Jak to przełożyć na użyteczne dane?
    Może umie mi ktoś wytłumaczyć również do czego służy pole na mierniku: volty (DC) / logic ?
  • #2 4152391
    daduszeryf
    Poziom 28  
    Posty: 1088
    Pomógł: 114
    Ocena: 212
    Cześć.Logic to znaczy że możesz mierzyć stany logiczne to znaczy 0 i 1 DC to zakres pomiaru napięcia stałego AC pomiaru napięcia przemiennego.Napisz jaki to jest miernik ,typ i symbol.
  • #3 4152488
    freebsd
    Poziom 42  
    Posty: 6791
    Pomógł: 766
    Ocena: 2029
    @daduszeryf Dzięki
    Voltcraft 505 :-)
    DC, AC - rozumiem. mam podstawową wiedzę... :-)))

    Miernik ma dwa wyświetlacze!

    Chodzi mi o to:
    1)
    miernik ma pokrętło z pozycją Volt (prądu stałego, lub zmiennego) i LOGIC jednocześnie.
    Wg. tego co napsał @daduszeryf cały bajer polega na tym, że zamiast pokazywać 0 - 0.3 v lub 2.7-5V pokazuje LO lub HI?
    To dopiero bajer...

    2)
    Przy pomiarze V napięcia przemiennego na drugim wyświetlaczu pokazuje dB
    O co chodzi? Co znaczą tu dB przy pomiarze napięcia przemiennego. Czy ma znaczenie, że miernik jest "trueRMS"?
  • #4 4152592
    daduszeryf
    Poziom 28  
    Posty: 1088
    Pomógł: 114
    Ocena: 212
    Witam.trueRMS jeśli nie bardzo się znasz to postaram Ci to jakoś wytłumaczyć.Normalny miernik mierzy średnie napięcie przemienne o kształcie sinusoidalnym ale jeśli masz inny kształt napięcia to normalny miernik wskaże błędny pomiar.Na przykład regulator tyrystorowy.A twój pokaże prawidłowy wynik.
  • #5 4152914
    freebsd
    Poziom 42  
    Posty: 6791
    Pomógł: 766
    Ocena: 2029
    @daduszeryf Dziękuję za dobre wyjaśnienie. Teraz już wiem co znaczy tajemnicze TrueRMS :-) Żeby tak w instrukcjach obsługi pisali...
  • #6 4221178
    hefid
    Spoczywaj w Pokoju
    Posty: 15878
    Pomógł: 546
    Ocena: 6165
    Przeniosłem z: Schematu/instrukcji…
REKLAMA