Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Behringer ECM-8000 - jak zasilic bez miksera? Jaki preamp?

07 Sie 2007 09:37 3354 9
  • Poziom 16  
    Otoz zakupilem niedawno w/w mikrofon, ktory bedzie mi sluzyl do pomiarow mojego sprzetu audio. (jig, speaker workshop) Moj problem polega na tym, iz nie posiadam miksera z wbudowanym zasilaniem Phantom, wiec nie moge zasilic tego mika. Szukalem schematow przedwzmacniacza na necie, ale wiekszosc to preampy zasilane bateria 9V, a ten ECM potrzebuje minimalnie 15V.

Moze znacie jakis ciekawy i nietrudny projekt? Wazne, zeby nie wprowadzal znieksztalcen na charce mika, oczywiscie :)

Siero
  • Poziom 16  
    Cytat:
    Często pada pytanie, czy można ten zasilacz podłączyć pomiędzy mikrofon pojemnościowy, a wejście mikrofonowe np. do MINI DISCA. Odpowiadam - NIE, ponieważ wejście mikrofonowe w MD jest niesymetryczne, a zasilacz działa poprawnie tylko w połączeniach symetrycnych. W połączeniach niesymetrycznych takie zasilanie nazywamy BIAS i jest używane np. przy podłączeniu mikrofonu elektretowego do wejścia mikrofonowego karty dźwiekowej.

Potrzebuje jeszcze jakiegos przedwzmacniacza zeby calosc podlaczyc do jiga. Podpowiem ze w jigu jest tylko + i 0, a do mika potrzebne jest zasilanie symetryczne. Jak to obejsc?
  • Poziom 23  
    Na tej stronie jest parę projektów przedwzmacniaczy, które rozwiążą Twój problem. To dobre, sprawdzone konstrukcje a człowiek zna sie na rzeczy. Sam często zaglądam na tę stronkę.

http://www.monterdiy.vel.pl/?cat=10

Pozdro
  • Poziom 23  
    Układ na schemacie wygląda na bardziej rozbudowany niz jest w rzeczywistości- wiele kondensatorów i rezystorów jest zdublowanych (autor pisze o tym w opisie)
    To dosyć typowy układ przedwzmacniacza na SSM2017/ INA217/ SSM2019- (wszystkie te układy mozna w nim stosować zamiennie) Być może słyszałeś już coś o tych układach: oferują doskonałe parametry przy dosyć prostej aplikacji. Te układy sa po prostu zaprojektowane właśnie do takich zastosowań- do budowy przdwzmacniaczy mikrofonowych. Naprawdę trudno było by zrobić to prościej i lepiej.
  • Poziom 16  
    A nie wiesz moze czy Monter wykonuje plytki z tym przedwzmacniaczem, i jesli tak to w jakiej cenie?
    Bylbym wdzieczny.

Siero
  • Poziom 23  
    Wiem, że wykonuje całe urządzenia bo mój znajomy zamawiał u niego przedwzmacniacz. Czy wykonuje same płytki- nie wiem.
    Na stronie jest kontakt: pytaj u źródła.
  • Poziom 2  
    Ja także podłączę się do pytania o prosty Preamp do ECM 8000. Ta para ma służyć do pomiarów charakterystyk na komputerze, także musi być to preamp liniowy od 20 do 20kHz. Mi jednak zależy na czymś gotowym, do 200zł. Słyszałem że Rolls MP13 dobry, ale tylko w ameryce dostępny. Myślałem też czy behringer mic 100 będzie dobry.