Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony MHC-NX3AV uszkodzony laser

07 Sie 2007 12:00 4408 7
  • Poziom 10  
    Witam serdecznie!
    Proszę bardzo o poradę ewentualnie pomoc w następującej sprawie.
    Od jakis 8 lat posiadam wieżę Sony MHC-NX3AV tak srebrna :)
    Jakies dwa dni temu postanowiłem posłuchać muzyki na słuchawkach. Po podłaczeniu okazało się że dźwięk jest bardzo cichy, płytki i właściwie tylko z jednego głośnika (lewego) w drugim (prawym) slychac szum i takie jakby pykanie (cos jakby odbierał zakłócenia od lasera). Po sprawdzeniu słuchawek okazało się ze to nie ich wina czy gniazda słuchawkowego poniewaz po przełaczeniu na normalne głośniki efekt pozostał. Daleko mi do jakichkolwiek osądow ale wyglada to mi na awarie sekcji wzmacniacza. Po rozkreceniu wieży nie zauważyłem nic szczególnego oprócz tego że wiatraczek na tyłach wiezy (jak mniemam chłodzący układ wzmacniacza wogóle sie nie włącza. Trudno mi ustalić czy to awaria bo możliwe że uruchamia się tylko w skrajnych przypadkach).
    Bardzo prosze o jakaś rade. Czy da się gdzieś znależc usterke czy lepiej oddac do serwisu i jezeli tak to czy warto bawic sie w serwis czy lepiej kupic nowy sprzęt?
    Pozdrawiam i z góry dziekuje za pomoc
  • Poziom 36  
    Oddaj do serwisu i nadal się będziesz nią cieszył.To dobre modele i jeszcze Ci długo posłuży.Wiatrak włącza się przy większej głośności dopiero .
  • Poziom 1  
    Chciałbym się dołaczyć do tego tematu ,gdyż równierz posiadam ten model wieży.Pytanie brzmi co się zepsuło
    właczam dziś rano wieże na radio i cisza nie odbiera żadnej fali po prostu nic.Co to może być i czy to coś poważnego ,oprócz tego od pół roku zaczęły strasznie przeskakiwać mi płyty zwłaszcza przez pierwsze 15 min od właczenia.Czy u Was również (ja mam ją z 9 lat) zmiana płyt nei działa już tak jak powinna ?? Jeśli ktoś wie co jej dolega prosze o rade i ewentualnie ile to może kosztować taka naprawa.Dzięki i pozdrawiam.
  • Poziom 1  
    Ja mam jeszcze taki problem. Wszystko mi dziala ale nie wysuwaja mi sie CD ;/. Ile moze kosztowac naprawienie tego w seriwsie i czy sie oplaca??
  • Poziom 10  
    Co do postu thomasss13 to musisz wymienić laser. Na allegro zawsze coś znajdziesz.Cena takiego lasera to ok 30 zł.Wymiana jest banalnie prosta, ale pamiętaj o rozlutowaniu zworki w module lasera.Zworka (lut łączący dwie ścieżki ) znajduje sie przy kostce do której podpinasz taśmę ,od strony ścieżek. Chociaż najpierw powinieneś sprobować regulacji potencjometrem przy laserze.
  • Poziom 15  
    Witam kupiłem laser do sony mhc nx3av ( już zakładałem temat z tym problemem ale znaleźć go nie umiem :cry: ). Dostałem go dopiero i się okazało że płytka w laserze to co innego. W linku i to co mam jest inna płytka, a w oryginale jest o wiele większa....inna....
    http://www.impelshop.com/?item=710
    foto nowego z oryginałem
    Sony MHC-NX3AV uszkodzony laser
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 15  
    Dzięki za odp. ale już zrobiłem swap płytki. Jeden silnik trzeba było obrócić. Wszystko chodzi.
    Dzięki