Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak zmienić prąd stały na zmienny

07 Sie 2007 14:00 9664 5
  • Poziom 9  
  • Poziom 21  
    zakupić przetwornicę napięcia...
  • Poziom 43  
    Witam,
    krzysztof808 napisał:

jak już to chyba na przemienny i o jakich parametrach, oraz jakie są parametry źródła prądu stałego?
    Od odpowiedzi na powyższe pytania zależeć będą dalsze merytoryczne odpowiedzi.

Pozdrawiam
  • Poziom 22  
    Witam !

Potrzebuje zamienic prąd stały 240V na prąd przemienny 240V tzn...jest taka sprawa że mam przetwornice napiecia 12-240V ale na wyjsciu mam prad staly (tzn z trafa prąd idzie na mostek prostowniczy i elektrolit) na elektrolicie mam napiecie okolo 240V pod obciązeniem (żarówka 60W 240V) chcialem to przerobic zeby miec na wyjsciu prostokąt abym mogl ruszyc urzadzenia wymagajace pradu przemiennego np stary laptop.

Znalazlem jakis schemat. Czy taki mostek H na IRF'ach bylby dobry ?? teraz pytanie czy tranzystory nie bedą powodowac zwarć ? czy wymagac bedą tzw. czasu martwego ?? mnie interesuje czestotliwosc 50Hz przy 240V. Oraz jakie jest wymagane napiecie do sterowania bramkami tranzystorów ??

• Poziom 28  
    wywal mostek i kondensator i bedziesz mial przemienny tylko teraz nie wiadomo jaki ma "ksztalt"
  • Poziom 22  
    wywalenie nic nie da, jak tam jest czestotliwosc rzędu 20kHz

Dodano po 1 [minuty]:

a po drugie lepiej jak na wyjsciu bedzie sygnal prostokatny niz "nie wiadomo co" na wyjsciu trafa ??