Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zepsute słuchawki, seenheiser 500MX, jak je naprawić?

07 Sie 2007 15:53 3372 9
  • Poziom 11  
    a wiec maly problem(bądz duży :)).Moja dziewczyna zdewastowala mi sluchawki..zrobila to przez przypadek poniewaz znajdowaly sie one w plecaku.Ale do setna sprawy:końcówka słuchawek czyli jack odczepił sie...a raczej zostal oderwany od tzw.gumowej końcówki w której owy jack sie znajdował.Dodatkowo w środku odpadła pewna końcówka która mocowała jack.I teraz pytanie:Czy da rady to samemu naprawic?Słuchawki podlegaja gwarancji ale wiadomo ze nie bedą podlegać gwarancji ponieważsam je zniszczylem...Model słuchawek to seenheiser 500MX.Prosze bez zbędnych komentarzy takich jak"kup se nowe""oddaj do komisu" i inne które nie bede brał pod uwagę.Z góry dziękuje za odpowiedzi.Aby bardziej przybliżyc sytuacje wrzuciłem kilka zdjęc:

• Poziom 24  
    Ciach, i zalutuj nową końcówke minijack.
  • Poziom 18  
    Stara koncowke mozesz wyrzucic. Poprostu kup sam koncowke, przewody na koncu porozdzielaj i przylutuj , jak nie bedziesz wiedzial jaki przewod do jakiej koncowki zrob zdjecie i odpowiemy gdzie co i jak.
  • Poziom 11  
    odcielem kawałek kabla z "jackiem" od starych słuchawek.stara koncowke takze odciełem(która byla zepsuta) i skreciłem z nowa koncowką(która poprzednio odcielem od starych słuchawek) .I nic...sluchawki nie chodzą. Byl tam kabel czerwony i zielony(w zepsutych seenheiserach)a w nowym jacku byl kolor tylko czerwony.Skrecilem na dwa rozne sposoby i nic.
  • Poziom 20  
    Trzeba sprawdzić czy same słuchawki dzialają. Można to zrobić omomierzem. A co do wtyczki to powinny być cztery kabelki tzn. jakieś dwa kolory i dwa ekrany czyli druciki bez osłony. Nie widzę powodów do kombinowania z jakiś starych słuchawek. W sklepie najtańszy plastikowy jack kosztuje 1,5zł. Pozdrawiam!
  • Poziom 11  
    hmm wątpie zebym w mojej miejscowosci znalazl jacki...no ale zobacze.sluchawki dotychczas działały bez problemu i mysle ze powinny działac.No przy sennheiserach są dwa kolorki a przy tamtej koncowce tylko czerwony kolor.A i jeszcze jedno...z jednego druta złozonych jest kilka drucików...jeżeli choc by jeden został przerwany to juz nie da sie polaczyc aby sluchawki działały?
  • Poziom 18  
    Wiazka jednego sygnalu niesiona moze byc na kilku drucikach tego samego koloru. Pytanie , czy oskrobales izolacje i nie ta gumowa polietylenaowa tylko lakier z drucikow ?
  • Poziom 11  
    a za czego pomocą mozna ten lakier sie pozbyc?Jesli na kolorowych kabelkach jest ochorna izolacyjna(czerwona bądz zielona)toi tez trzeba sie tej ochrony pozbyc?
  • Poziom 21  
    Zapalniczką, przypalić troszeczkę wystarczy.

Kup nową wtyczkę, ładnie przylutuj i nie cuduj ze 'skręcaniem' kabelków, bo to okropnie wygląda i jakość takiego połączenia też nie jest zbyt wielka.
  • Poziom 29  
    Dokladnie-kup wtyczke i zrob to co Ci koledzy wyzej napisali ;-)))