Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak złożyć centralny zamek, sterownik czs01

83pawel 07 Aug 2007 16:36 3901 11
    83pawel
    Level 13  
    Mam problem ze złożeniem centralnego zamka. mam siłowniki 1 master pięcioprzwodowy (czarny, biały, brązowy, niebieski, zielony) i 3 slawe dwuprzewodowe (zielony, niebieski). Mam sterownik na pilota czs01 taki jak tu:

http://www.allegro.pl/item220098645_sterownik_radiowy_zamka_centralnego_pelna_opcja.html

Czy to wszystko czy coś brakuje? Może jeszcze jakiegoś przekaźnika, bo jak próbuje podłączać na krótko to nie działa. Albo może ktoś wytłumaczy jak połączyć przewody?
    W sterowniku są wyjścia od lewej:
    czerwony +, czarny masa, brązowy zamykanie, biały otwieranie, pomarańczowy syrena, biało-czarny (chyba) czujnik zamknięcia drzwi.
    Proszę o pomoc bo mnie już skręca po 3 godzinach prób połączenia tego:cry:
    vcc
    Level 35  
    A masz centralkę do siłowników?
  • Helpful post
    grzech12
    Level 17  
    Zgadza się nie ma sterownika do siłowników ale to nie problem mozna to złożyć na dwóch przekażnikach i będzie chodziło tylko wtedy nie będzie opcji zamykania i otwierania wszystkich drzwi z kluczyka.
    vcc
    Level 35  
    Ja bym był jednak za sterownikiem, ostatnio kosztował 40zł z całą wiązką kabli do siłowników.
    83pawel
    Level 13  
    Dzięki za odpowiedź... wiedziałem że coś jest nie tak:/ no to musze poszukać centralki, mam nadzieję że uda mi sie coś takiego tanio kupić i że będę wiedział jaką. A mógłbym prosić o podpowiedź jak można by to zrobić na przekaźnikach? Pytam bo że ekspertem od tych spraw nie jestem to mało powiedziane;)
    vcc
    Level 35  
    Musiałbyś mieć przekaźniki 2-biegunowe 2 sztuki żeby nimi zmieniać polaryzację napięcia idącego na siłowniki, polecam zakup centralki. Tak w ogóle to powinieneś od razu kupić centralny zamek ze sterowaniem z pilota. Sam zapłaciłem 99zł w sklepie + 8.50 za dodatkowy siłownik slave do klapy bagażnika który wczoraj zakupiłem i dziś już śmiga w moim UNO.
    83pawel
    Level 13  
    Pewnie trzeba było kupić... ale tak to jest jak składa się centralny zamek niewielkim kosztem zbierając części po znajomych. W końcu musi się to zemścić dodatkowymi problemami;)
  • Helpful post
    vcc
    Level 35  
    Sterownik dokupisz w każdym sklepie z elektroniką, a jak nie maja to ci sprowadzą.
    milejow
    Level 43  
    Masz uniwersalne silowniki centrala a ja mam w szufladzie chyba z5 sterownikow do nich ze schematami polaczen.Odezwij sie na PW(mieszkamy chyba niedaleko)
    83pawel
    Level 13  
    Dzięki za propozycję, ale już po wielu przejściach pomógł kolega, który miał resztki swojego poloneza i mam już jego centralkę. Tylko pojawia się kolejny problem. Są na niej przewody nieoznaczone ale zgaduję co to może być:
    czerwony (plus), czarny (masa), niebieski(podłączyłem do niebieskiego przy siłowniku), następnego nie ma ale myślę że mógł tam być kiedyś zielony (więc podłączyłem tam zielony z siłownika), następnie biały (podłączyłem biały ze sterownika od pilota) i brązowy (podłączyłem brązowy ze sterownika od pilota). Wszystko ładnie i pięknie, sterownik tyka jak wciskam pilota ale nic poza tym... zamki nie ruszają. Sprawdził bym czy daje jakiś prąd na przewodach ale na razie nie mam nawet miernika żeby próbować:(
    Zepsuta centralka czy coś źle podłączyłem?
    Dodam że siłowniki działają jak się je podłączy do akumulatora czyli są dobre

Dodano po 2 [godziny] 34 [minuty]:

Dzięki za pomoc... już znalazłem wszytko, okazało się zę jest przepalona ścieżka na płytce centralki. Może da się lutować a jak nie to poszukam innej. Czyli temat zamknięty. Wielkie dzięki za pomoc:)