Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Tricom 444, Hygen 323, DNT Calypso, Euro 3900LCD...

Bushman10980 07 Aug 2007 21:32 3618 4
    Bushman10980
    Level 22  
    Witam kolegów! Poszukuję kontaktu do osoby która miała styczność z CB radiem Team Tricom 444 (lub jego bliźniaczymi Hygen 323, Midland 77-290/79-290, DNT Calypso) i wprowadzała w nim modyfikacje... Interesuje mnie rozblokowanie Clarifiera oraz zwiększenie mocy na SSB. Proszę o dołączenie sie do dyskusji takich osób które mają te radio na wyposażeniu - jak działa jakie są uwagi, opinie... 73!
    zoldowicz
    Level 11  
    Witam !
    Od tygodnia jestem posiadaczem radia DNT-Calypso.Moc wyj.wyglada nast.-AM-8W,-FM-25W, USB-15W.Ma bardzo czysta i mocna modulacje(kupilem je z mikrofonem ASTATIC-ROAD-DEVIL i bylo regulowane)Odbiornik zadziwiajaco czuly ! W danych tech.pisze cos innego!Odbiera w -5- i -0- ale nadaje tylko w-5-.Szukam sposobu na rozblokowanie Clarifiera.Jest to jedno z najmniejszych radyjek z modulacja USB.Gdybym tylko mogl rozblokowac -0-
    Jezeli znajdziesz sposob na rozblokowanie,prosze napisz !
    Pozdrawiam Mariusz
    Bushman10980
    Level 22  
    Witam temat stary ale widzę że jeszcze ktoś czyta. Mam dwa takie radia i jeden panel Hygen-a 323 około 10W AM/FM i 21W SSB zrobiony na dwóch końcówkach 2sc1969. W pełni rozblokowany - takiego kupiłem. I drugie Tricom 444 działa z tym samym panelem ale ma 1x 2sc1969. Ma wszystko zablokowane. AM 2W, FM 4W, SSB może 0,5W, Clarrifier nie reaguje szukałem długo w sieci nic nie pasuje jest niby taki sam a jednak inny. Inne płyty z elektronika i inaczej przeprowadzone ścieżki. Trudno odszukać tych samych punktów w tej chwili leży w kartonie... Może zrób zdjęcia środka i sie wymienimy? Jakieś zworki są niby na przodzie samego radia od strony wewnętrznej - ale każde radio ma inaczej. 73! Bushman
    zoldowicz
    Level 11  
    Witam !Posylam pare fotek,dosle jeszcze pare bardziej wyraznych i z opisem.Mozesz nadawac w -5- i -0- ?Jak zostalo to zrobione ?
    Bushman10980
    Level 22  
    Witam... Mogę pracować płynnie 0 +5 +10 w nadajniku i odbiorniku - standardowy Clarrifier i Fine występujący w innych radiach. Jak to zrobili nie wiem, nie ma widocznych zmian na płycie bazowej myśle ze te różnice pomiędzy modelami są znaczące i to od modelu zależy czy może pracować szerzej...