Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Koncepcja zasilacza??

06 Lis 2003 22:08 1431 4
  • Poziom 10  
    Buduję od roku zasilacz serwisowy.Budowa narazie polega na koncepcji i zbieraniu elementów.Koncepcja jego to stabilizowane +,0,- 5V,9V,12V,18V,24V O pradzie rzędu 5A,z wszelkimi dostępnymi zabezpieczeniami, prócz tego jeden zasilacz regulowany 1,2V-24V.Wszystko w jednej obudowie.Zastanawiam sie jednak ostatnio czy to jest sens robić taki potężny zasilacz.Moze ktoś mi doradzi,może miktoś podsunie inną lepszą koncepcję.
    Za dobre rady z góry dziękuję

Temat zmieniono z: POMOCY
    <Acula>
  • Specjalista - spawarki
    jezeli dorwiesz dobry transformator z odpowiednimi odczepami na wyjściu to proponuję żebyś nie budował zasilacza mini stabilizator można połączyć nawet na pająka mocniejsze prądy nie potrzebują stabilizacji a jedynie dobrego wygładzeni proponuję zaopatrzyć sie w duży blok kondensatorów zasilacz labolatoryjny to zawsze jest za mało nie ma nic uniwersalnego
  • Poziom 28  
    powiem tak
    napiec o warotsci 1-9 v o pradzie wiekszym niz 2A uzyjesz
    moze 5 razy w zyciu
    tak wiec zrob sobie spokojnie podwojny zasilacz o regulowanej wartosci 1-30v choc 1-15 tez starczy (zawsze mozna polaczyc dwa w szereg)
    regulowane ograniczenie pradowe to dobra rzecz podczas testowania prototypow i nietylko

urzadzenia typu radia samochodowe, wzmacniacze i tak pracuja najczesciej na 12v i do tego mozna uzyc osobnego zasilacza o wydajnosci powiedzmy max 15A albo aku zelowego

wg mnie budowanie zasilacza regulowanego o wydajnosci >3A mija sie z celem, bo i tak nigdy tego nie wykorzystasz nawet w 50%
    a radiator spory (chyba ze zabawa z odczepami na trafie, albo stabilizator impulsowy, co oczywiscie ma swoje minusy)

no ale jesli juz wiesz co bedziesz konstruowal czy serwisowal i wiesz ze ci to bedzie potrzebne to zwracam honor (napisz coto takiego ?? 8O )
  • Poziom 10  
    Dziękuję za wpisy,opisy i uwagi które bedą mi pomocne w realizacji budowy zasilacza