Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mazda 626 brak ładowania - nie pomogła wymiana alternatora

08 Sie 2007 00:23 4922 5
  • Poziom 2  
    Witam. Mam problem z ładowaniem a raczej jego brakiem. Dziś założyłem drugi alternator a ładownia nadal brak. Co dziwne nie palą sie kontrolki wskazujące na jego brak ! Po prostu cisza ! Ze starym było to samo a po przejechaniu 50 km zegary spadły na zero i lipa. Co to może być i gdzie zacząć szukać przyczyny ? Czy mogą to być przewody czy coś innego. Proszę o pomoc PLISSSS
  • Poziom 11  
    sprawdż żaróweczkę(kontrolkę) bo przez nią płynie prąd w pierwszej chwili ładowania jak i również ciągłość obwodu ładowania czyli od kontrolki do uzwojenia wzbudzenia w alternatorze gdyż powodem może też brak styku w obwodzie- zakładam że alternotor podmieniany był sprawdzony i był dobry.Pozdrowienia
  • Poziom 13  
    Sprawdź też regulator napięcia.
  • Użytkownik usunął konto  
  • spec od auto-elektro
    Jeżeli kontrolka po włączeniu zapłonu się pali i po zapaleniu gaśnie to prawdopodobnie albo spalony pasek i słaby naciąg albo spalony bezpiecznik głównego zasilania alternatora/ gruby kabel/.P
  • Poziom 1  
    Witam
    Opiszę kłopot, może się już z takim spotkaliście. Kilka dni temu odkryłem, że nie świeci mi lewe światło drogowe w mojej Maździe 6 z silnikiem diesla z 2003 roku (lampy ksenonowe). Niby prościzna ale okazało się, że to nie żarówka, nie bezpiecznik...tylko coś więcej. Niestety chciałem sam naprawić i lekko uniosłem puszkę z bezpiecznikami w komorze silnika, potem zauważyłem, że świeci mi się kontrolka ładowania i kontrolka wody w filtrze paliwa, ładowanie było za duże (15,4). Znalazłem odpowiedzialny bezpiecznik, wymieniłem go, ładowanie wróciło do normy (14,4) ale nadal świecą te dwie paskudne kontrolki i nadal nie działa lewe światło drogowe. Może mój przypadek jest już Wam znany, bo na forum Mazdy trochę jest o podobnych przypadkach. Pozdrawiam
    Krzysztof