Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nadruk na koszulkach i kubkach - jaki sprzet??

08 Sie 2007 08:05 6852 9
  • Poziom 14  
    Witam. Mam pytanko dotyczące nadruku na kubkach i koszulkach a dokładnie chodzi mi o stosowane kalki i drukarki laserowe - jakie sprzęty sie do tego najlepiej nadają??
    Z góry dzieki.
    Pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    A dokładniej? Wydruk mono czy kolor? w jaki sposób wydruk był by przenoszony na docelowy nośnik?
  • Poziom 14  
    Wydruk laserowy kolorowy. Metoda nanoszenia to termotransfer.
    Dystrybutor folii proponuje drukarkę Konica Minolta QMS 2400 - ale mój klinet ma problem z tymi drukarkami. Zasadniczy problem to bardzo drogie tonery, a drugi bardziej złożony problem to to , że po wydrukowaniu kilkudziesięciu wydruków owe folie kleją sie do wałka i utykają. Moze trzeba zastosować jakiś system smarowanie wałka albo coś w tym stylu??
    Do którego wałka? światłoczułego czy grzewczego?

No to szczerze mówiąc masz problem. Kolor jest zawsze drogi nawet jeśli regenerujesz tonery. Z tego co widzę to drukarka typu rewolwer czyli 4 tonery i jeden bęben. A utyka dlatego że papier czy inny nośnik jest zaginany, ewentualnie zacina się w fuserze (w końcu tam jest dość wysoka temperatura pod wpływem której nośnik może się odkształcać). Zdaję się że odpadają też OKI i tanie HP. Tanie hp to też rewolwery i będziesz miał podobne problemy co w minolcie (choć tu papier ma jeden przebieg). OKI z kolei ma tonery których temperatura utrwalania to ok 120 stopni. Ale za to każda OKI ma prawie prostą ścieżkę papieru i 4 oddzielne bębny czyli kartka robi jeden przebieg pod bębnami ,ale te 120 stopni to chyba trochę za mało. Jeśli kartkę potraktujesz wyższą temperaturą toner dosłownie spływa z papieru. Jest HP 4 bębnowy ale jest drogi. Niestety W tym momencie muszę powiedzieć: albo tanio albo dobrze..
  • Poziom 14  
    Dystrybutor pisze, że maksymalna temperatura dla tych kalek to 150 i 160 stopni - wiec moze piec OKI bedzie ok ??

Dodano po 2 [minuty]:

Dystrybutor pisze, że maksymalna temperatura dla tych kalek to 150 i 160 stopni - wiec moze piec OKI bedzie ok ??
  • Specjalista - kserokopiarki
    A może QMS 2300 ? Tonery tanie i można je napełniać - daje to dobre efekty. Fakt że droga papieru nie jest po linii prostej. Ja na 2350 drukowałem na folii, grubszym papierze, papierze z połyskiem i działa rewelacyjnie.

C.
    No jeśli to maks 160 to chyba już wiem dlaczego zacina. W większości drukarek laserowych temperatura utrwalania to ok. 180 stopni. Możesz próbować z OKI ale to też nic pewnego. Poza tym nowe OKI też są ochipowane więc ich regeneracja jest trochę utrudniona. A kupić tylko po to żeby spróbować to też żaden biznes. Najlepiej jak byś znalazł kogoś w okolicy z taka drukarką popróbował drukować wtedy byś stwierdził czy jest ok czy trzeba szukać czegoś innego.
  • Specjalista - kserokopiarki
    Można próbować z OKI - o.k. ale czy 120 C to reguła w OKI ?

C.
    oprócz c9000 tak. Oprócz nich wszystkie kolorowe mają tonery którego nośnikiem jest wosk.
  • Poziom 11  
    Przyłączam się i pozwalam sobie odgrzać temat:

Mam w planach robienie nadruków na koszulkach. Co sądzicie o drukarce: Konica Minolta Magicolor 4750 EN?

Czy do drukowania nadruków na papierze termotransferowym mogę korzystać ze standardowych tonerów sprzedawanych przez producenta, czy muszę mieć jakieś specjalne tonery przystosowane do wysokich temperatur?