Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mostek tda 7294 z kitu 201-k czasami pierdzi

Z3us 08 Sie 2007 10:18 3697 6
 • mostek tda 7294 z kitu 201-k czasami pierdzi

  #1
  Poziom 10  

  Witam jak w temacie gra cicho i raz na jakis czas zamiast basu pierd 1 lub 2 ... i gra dalej dobrze wsyzstko jest zmontowane prawidlowo niby... na wiekszych mocach zdarza sie to rzadziej ... co mzoe byc tego przyczyna trafo to 2X24v 300wat firmy indel zasilacz symetryczny to kit norda kondy na nim 2X4700uf na strone

  0 6
 • #2
  Poziom 28  

  Na pewno jest to wina wzmacniacza, a nie źródła dźwięku ? Gdyby pierdziało przy większej mocy to bym zrozumiał, ale skoro pierdzi przy niżej mocy to tego nie potrafię zrozumieć...

  0
 • #3
  Poziom 10  

  ierdzi i przy malej i przy duzej glosnosci zrodlem jest pc :/ karta jest crative sound blaster live. taki fakt zauwazylem wychodzi przy dlugich basach ;D


  czy moze to byc jaksi brak mocy /?/

  0
 • #4
  Poziom 28  

  Przy długich bassach może Ci po prostu siadać napięcie, sprobuj dołożyć jeszcze kondensatorów w zasilaczu.

  0
 • #5
  Poziom 10  

  Mam jeszcze kilka pytan..

  1.czy moze to byc wina podlaczenia zasilania do wzmacniacz przez zwykly kabel taki jak do tzw lampki nocnej ...
  2.wina kitu - ma bardzo cienkie sciezki.
  3.wina przegrzania ... mam radiator z intrukcji 20X15cm i na nim jeszcze wiatrak(inne zasilanie) pomimo ze radiator jest lekko cieply to kostki sa bardzo gorace - nie da sie ich dotkac powyzej 1 sec bo bedzie oparzenie..


  Mozliwe ze maja zly styk ?? czy pasta termoprzewodzaca taka jak pod procesor cos poprawi albo podkladka mikowa czy jakos tak ??

  jaki bezpiecznik moge dac przed trafem trafo ma 2x24v 6,25A

  0
 • #6
  Poziom 28  

  Pasta jest konieczna, w normalnych warunkach radiator powinien być cieplejszy niż układ, a nie na odwrót :!:

  0
 • #7
  Poziom 38  

  Pierdzenie może być również spowodowane przesunięciem punktu przenoszenia wzmacniaczy operacyjnych (TL072) poza liniowy obszar ich pracy. Powodem może być pasożytnicze napięcie stałe na ich wejściu np. z karty dźwiękowej, lub asymetryczne zasilanie wzmacniaczy operacyjnych z jednego źródła +12V (+24V). Prawidłowo zasilony wzmacniacz operacyjny powinien mieć 0V, w stosunku do GND, na nóżkach 7 i 1 przy zasilaniu symetrycznym +/- 12V lub 1/2 napięcia zasilania, przy zasilaniu niesymetrycznym +12V (+24V). Jeśli napięcia na nóżkach 7 i 1 odbiegają od podanych, wzmacniacze operacyjne TL072 moga mieć nieliniowy punkt pracy. Pomiar napięć na nóżkach 7 i 1 TL072 należy wykonać przy trzech stanach 1) wejście Z3, Z4 zwarte do GND, 2) wejście Z3, Z4 rozwarte (nigdzie nie podłączone, 3) wejście Z3, Z4 podłączone do karty dźwiękowej (wyjścia liniowego), innego żródła sygnału np. przedwzmacniacz lub innny wzmacniacz mocy w zależności z czego jest sterowany wzmacniacz subwoofer'a.

  Wymień kondensatory elektrolityczne 4700µF w zasilaczu na minimu 10000 µF, ja dałbym nawet 22000 µF. Im wieksze kondensatory tym miejsze tętnienia sieciowe zasilacza i lepsze przenoszenie impulsowe wzmacniacza.

  Bezpieczniki daj takie: sieciowy w obwodzie pierwotnym trafa zasilającego 2,2A, po jednym 6A na wyjściach +/- zasilacza.

  Między radiatorem a kościami TDA7294 muszą być przekładki mikowe posmarowane pastą temoprzewodzącą. W żadnym wypadku metalowe płytki scalaka nie mogą mieć połączenia ze wspólnym radiatorem, chyba że kości mają osobne radiatory. Radiator (radiatory) musza być odizolowane od obudowy (masy GND) czyli zamontowane na izolatorach.

  0