Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spawarka SPB-400 - wywala bezpieczniki

08 Sie 2007 10:37 2933 11
 • Poziom 9  
  Czy jest możliwość podłączenia spawarki SPB-400, aby nie wyskakiwały bezpieczniki 32A.
  Po włączeniu spawarki bezpiecznikami, spawarka chodzi normalnie i wtedy już bezpieczniki nie siadają.
  Dziękuję.
 • Poziom 13  
  Zależy jakie masz bezpieczniki. Spawarki mają dość dużą "indukcyjność" i w pierwszym momencie załączenia pobierają duży prąd , rozwiązaniem może być bezpiecznik zwłoczny.
 • Poziom 9  
  Dzięki za podpowiedzi, jestem laikiem elektrycznym ale czy nie ma jakiejś możliwości odłączenia czegoś ze spawarki i załączania jej stopniowo, tzn. najpierw część spawarki, później druga część,może wtedy te 32A wystarczy. Jakiś dodatkowy włącznik. Odłączenie silnika to za mało.
 • Poziom 13  
  Może podaj typ bezpiecznika i co jeszcze masz do niego podłączone?. Jeśli jak piszesz bezpiecznik "wyskakuje" tylko przy załączaniu to najprościej wymienić bezpiecznik /może masz zamontowany szybki/ i wówczas taki efekt będzie występował.
 • Poziom 9  
  Prawdopodobnie szybki - 3 połączone dźwigienki na szynie. 32 A. W zasadzie próby robiłem bez włączonych innych odbiorników. W instrukcji jest napisane że ma być 50A, czy to nie porujnuje instalacji przed bezpiecznikami?
 • Poziom 13  
  Nie wiem jaką ma maksymalną moc ta spawarka /z tego wynika ile pobiera prądu/ Jeśli w instrukcji jest napisane że są takie wymagania to bezpieczniej jest sie dostosować . Czy nie porujnuje instalacji?- zależy jak jest wykonana, jakim przewodem, jakie odległości?
  Przeciążenie instalacji może doprowadzić do poważnych uszkodzeń /pożaru/
  Moja rada pokaż to elektrykowi w sumie to jest tańsze niż później jej wymiana.
  A na tym bezpieczniku powinien być jego symbol i to by coś powiedziało.
 • Poziom 9  
  Jeśli można, to do tematu bym wrócił po 16, ale jeśli dobrze pamiętam to B32
 • Poziom 13  
  Jeśli masz bezpiecznik z symbolem "B" to w tym wypadku nie zda egzaminu nie jest to bezpiecznik którym powinno sie załączać odbiorniki o charakterze indukcyjnym /a takim niewątpliwie jest Twoja spawarka/ Do tej spawarki powinien być zastosowany bezpiecznik z symbolem "C" lub nawet "D".
  W przypadku wymiany powinieneś wymienić na taki jaki jest zalecany w instrukcji z tym że powinieneś sprawdzić też instalację.
  Ja raczej po 16 nie bedę mógł Ci pomóc , chyba że po 22 lub jutro.
  Ale napewno koledzy sie odezwą
  Powodzenia
 • Pomocny post
  Poziom 13  
  Witam
  Myśle że koledzy tutaj wyjaśnili sprawę bardzo dogłębnie i dostatecznie.
 • Poziom 9  
  janatrzu i kaz, dzięki za pomoc, albo wymienię bezpieczniki, albo poproszę elektryka o wykonanie takiego układu/ja mechanik/.O efektach opowiem.