Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

wentylator LGA 775

slomek3 08 Aug 2007 11:48 3709 6
 • #1
  slomek3
  Level 15  
  "Oryginalne, dostarczane przez Intela ze swymi procesorami chłodzenie do tychże CPU. Pasują do zamontowania w gniazdach SOCKET 775, a więc do najnowszych produktów tej firmy. Odpowiednie ukształtowanie żeberek aluminiowych, powoduje bardzo dobre odprowadzanie nadmiaru ciepła. Bardzo prosty montaż i demontaż na płycie głównej (cztery plastikowe kołki samoblokujące). Chłodzenie posiada wysokiej jakości wentylator z regulowaną elektronicznie prędkością obrotową. Czterożyłowe zasilanie oraz sterowanie powoduje, że obroty wiatraka są w sposób szczególnie dokładny regulowane w zależności od temperatury mikroprocesora. Bardzo wysoka jakość wykonania sprawia, że chłodzenie to jest praktycznie niezawodne. Produkt jest oczywiście nowy, nigdy nie instalowany, z naniesioną pastą termoprzewodzącą. POLECAM !!! "  W ktorym miejscu na komputerze moge samemu wyregulowac predkosc obrotowa wentylatora.??

  poszukuje nowego wetylatora poniewaz moj strasznie wyje gdy wlaczam jakas gre, lub ogladam filmy. To chyba wina wentylatora?? |

  Czy cos sie stanie gdy pod radiator nie dam pasty termoprzewodzacej??
 • Helpful post
  #2
  michal_004
  Level 15  
  Witam.
  Ad.1 Obroty wentylatora regulują się automatycznie w stosunku do temperatury procesora. Im wyższa tym wyższe obroty. Jeżeli chcesz sam regulować obrotami procesora możesz zamontować potencjometr, który Ci to umożliwi. Poszukaj na forum jest bardzo dużo schematów jak to zrobić.
  Ad.2 Polecam Arctic Cooling Freezer 7 Pro. Za nie dużą cenę otrzymujemy bardzo wydajny produkt. Sam mam zamontowanego na A64 i nawet nie potrzebuje wentylatora przy standardowym napięciu i taktowaniu. Przy 1,5V i 2,4Ghz mam w stresie ok37st. w idle ok. 28-30.
  Ad.3 Stosownie pasty termoprzewodzącej lub plastra termoprzewodzącego jest konieczne ponieważ to dzięki paście temp. jądra procesora przenosi się na radiator. Gdyby nie było pasty to między procesorem a radiatorem byłyby mikroszczeliny w których byłoby powietrze i zamiast przewodzić ciepło działałoby jako izolator.

  Pozdrawiam Michał
 • #3
  Dawido
  Level 11  
  Quote:
  moj strasznie wyje gdy wlaczam jakas gre, lub ogladam filmy. To chyba wina wentylatora??


  Wyciągnij wentylator, oczyść go z kurzu i nasmaruj - zazwyczaj to pomaga. Zobacz także wentylator z zasilacza, nieodkurzony i nienasmarowany czasem strasznie wyje.
 • #5
  K!lleR
  Level 39  
  Gdyby pasta nie była potrzebna to nie byłaby produkowana. Niech kolega naniesie cieniutką warstwę.
 • Helpful post
  #6
  michal_004
  Level 15  
  Bez pasty procesor może się nawet spalić, ponieważ radiator nie będzie dobrze odprowadzał ciepła !
  Freezer na normalnym napięciu jest znośny, na obniżonym napięciu prawie niesłyszalny. W komplecie z wentylatorem jest dobra pasta MX-1

  Tak, to jest najnowsza wersja Freezera.
 • #7
  slomek3
  Level 15  
  dzieki wielkie, juz zamowilem ten zestawik z allegro