Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CB Radio Alan 28 - po wymianie bezpiecznika milczy

rawen21 08 Sie 2007 13:01 1728 7
  • #1 08 Sie 2007 13:01
    rawen21
    Poziom 2  

Witam !!
    Mam problem z Alanem 28. Podłączyłem głośnik zewnętrzny gdyż wewnętrzny nie działa no i mam teraz kłopot bo po podłączeniu zewnętrznego wywaliło mi bezpiecznik, po wymianie bezpiecznika w radiu cisza!! Nośna jest a ja nic nie słyszę nawet szumów. Co się mogło stać?

0 7
  • #2 08 Sie 2007 16:31
    oj
    Poziom 42  

Podłączenie sprawnego głośnika nie spowoduje uszkodzenie bezpiecznika. Była jakaś przyczyna niedziałanie głośnika wew. (uszkodzone gniazdo EXT, lub PA).

Schemat >> pomiary >> znalezienie przyczyny niedziałania głoś. wew. >> wymiana końcówki m.cz

0
  • #4 08 Sie 2007 17:53
    rawen21
    Poziom 2  

Podłączyłem inny sprawny głośnik zamiast niesprawnego wewnętrznego i dalej nic :( cisza. Gniazdo EXT i PA były sprawne bo przed tym zdarzeniem normalnie działał na głośniku zewnętrznym, tylko coś mnie podkusiło żeby zmienić ten zewnętrzny na inny.

0
  • #5 08 Sie 2007 18:06
    oj
    Poziom 42  

Głośnik na pewno był zwarty.

Można od razu podmienić końcówkę KIA7217 m.cz na nową, ale przydało by się zrobić pomiary przed jej wymianą. Droga sygnału m.cz od nogi 10 KIA7217 >> przez kondensatory >> transf. mod. >> dławiki >> gniazda >> mikrofon.

Transformator modulujący T1 trzeba sprawdzić na sprawność uzwojeń.

0
  • #6 17 Sie 2007 01:48
    rawen21
    Poziom 2  

Dzięki wszystkim za pomoc!
    Pomierzyłem m.cz a okazało się że problem tkwi we wtyczce mikrofonu! Mój zmiennik wyrwał kable i potem przycioł głupa że radio spalone bo nie działa.

Jeszcze raz dziękuję za pomoc, problem rozwiązany sprzęt działa :)

0
  • #7 17 Sie 2007 08:25
    SP5ANJ
    VIP Zasłużony dla elektroda

oj napisał:
    Głośnik na pewno był zwarty.

Można od razu podmienić końcówkę KIA7217 m.cz na nową...

oj

Jeżeli zobaczysz schemat Alana 28 to zmienisz chyba zdanie, że jak zwarcie to odrazu wymiana KIA... .

Pozdrawiam.

0
  • #8 17 Sie 2007 17:07
    oj
    Poziom 42  

Nic nie muszę patrzeć - to tak na koniec.

Przeczytaj jeszcze raz co zostało napisane wyżej.

0