Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Piecyk gazowy Regent- Ariston gaśnie po 3-5 min. pracy.

Tomek Włodarczyk 08 Aug 2007 16:58 17592 5
    Tomek Włodarczyk
    Service technician RTV
    Witam!
    Gazowy, przepływowy ogrzewacz wody /chyba dobrze go nazwałem :D / Regent- marka dla Castoramy. Ale czytając ten post: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=1325426#1325426 to jest Ariston. Problemy następujące:
    -ma problemy z zapalaniem tzn. dosyć długo strzela zanim zapali świeczka /na to pomagała dosyć częsta wymiana baterii i wtedy jakiś czas było ok- czyli im nowsza bateria tym szybciej zapala/ to już go nęka dłuższy czas! Na to uszkodzenie był naprawiany jeszcze na gwarancji tzn. technik dokonał regulacji i czyszczenia elektrody palnika /ten wygięty drut?/ Ale powiem szczerze, że nie przyniosło to oczekiwanego skutku.
    -teraz niezależnie od tego poprzedniego problemu doszedł objaw jak w temacie tzn. po kilku minutach pracy /ok. 3-5/ gaśnie i zapala się i tak na przemian i tylko wyłączenie go na kilkanaście minut może z powrotem wskrzesić!
    Jeśli jesteście w stanie coś poradzić z góry dziękuję za wszystkie sugestie!
    Pozdrawiam Tomek.
    bursta
    Level 27  
    Odpowiem jak zawsze w takich przypadkach: wezwij solidnego fachowca. Pewnie potraktujesz to jak wytarty slogan ale zrób tak. Kiedyś nazbiera się zbyt dużo gazu a ostatnia iskra może być zapalnikiem bomby. To Twoje życie i Twoich najbliższych, a doświadczenie uczy że w urządzeniach gazowych nie ma miejsca na pomyłki.
    Pozdrawiam
    Tomek Włodarczyk
    Service technician RTV
    bursta wrote:
    Odpowiem jak zawsze w takich przypadkach: wezwij solidnego fachowca. Pewnie potraktujesz to jak wytarty slogan ale zrób tak...

Dziękuję, uwaga na temat BHP jak najbardziej słuszna, ale ja nadal proszę o konstruktywne wnioski na temat!
    Pozdrawiam.
  • Helpful post
    Franc_ms
    Level 13  
    Witaj
    Najprawdopodobniej do wymiany elektroda jonizacyjna (ta regulowana poprzez technika) a jeśli długo nie odpala to jeszcze iskrownik lub świeczka (płomień dyżurny) więc bez fachowca się nie obędzie
  • Helpful post
    usterkaTVN
    Level 13  
    Franc_ms ma rację - elektroda jonizacyjna do wymiany.
    Tomek Włodarczyk
    Service technician RTV
    Witam!
    Dzięki za zainteresowanie tematem!
    Napiszcie mi jeszcze czy wchodzi w grę tylko wymiana elektrody jonizacyjnej, czy może mogła się ona np. zanieczyścić nagarem i należy ją tylko wyczyścić? Jaki typ zastosować? Czy należy wymontować w/w i szukać takiej samej wg. wzoru? Czy jest np. sklep internetowy z częściami zamiennymi do tego typu urządzeń? I jeszcze jedno pytanie techniczne czy tego typu piecyki mają filtr powietrza /tak jak to było np. w czeskich Morach/, który też należy czyścić?
    Chcę jeszcze uzupełnić moje poprzednie wypowiedzi na temat samych objawów:
    -gdy po kilku minutach pracy piecyk gaśnie czyli zanika płomień to zaczyna strzelać iskrownik i następuje zapłon /nie jest to wybuch!/ przez moment palą się palniki i tak na okrągło
    -w celach testowych ominąłem czujnik ciągu kominowego, ale to nic nie wniosło
    Co wy, Panowie na to?

Uwagi okazały się w 100% trafne! Dzięki! Oczyszczenie elektrody jonizacyjnej przyniosło oczekiwany efekt. Piecyk pracuje OK!
    Pozdrawiam i zamykam!