Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piecyk gazowy Regent- Ariston gaśnie po 3-5 min. pracy.

Tomek Włodarczyk 08 Sie 2007 16:58 12438 5
  • #1 08 Sie 2007 16:58
    Tomek Włodarczyk
    Spec od car audio

Witam!
    Gazowy, przepływowy ogrzewacz wody /chyba dobrze go nazwałem :D / Regent- marka dla Castoramy. Ale czytając ten post: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=1325426#1325426 to jest Ariston. Problemy następujące:
    -ma problemy z zapalaniem tzn. dosyć długo strzela zanim zapali świeczka /na to pomagała dosyć częsta wymiana baterii i wtedy jakiś czas było ok- czyli im nowsza bateria tym szybciej zapala/ to już go nęka dłuższy czas! Na to uszkodzenie był naprawiany jeszcze na gwarancji tzn. technik dokonał regulacji i czyszczenia elektrody palnika /ten wygięty drut?/ Ale powiem szczerze, że nie przyniosło to oczekiwanego skutku.
    -teraz niezależnie od tego poprzedniego problemu doszedł objaw jak w temacie tzn. po kilku minutach pracy /ok. 3-5/ gaśnie i zapala się i tak na przemian i tylko wyłączenie go na kilkanaście minut może z powrotem wskrzesić!
    Jeśli jesteście w stanie coś poradzić z góry dziękuję za wszystkie sugestie!
    Pozdrawiam Tomek.

0 5
  • #2 08 Sie 2007 18:22
    bursta
    Poziom 27  

Odpowiem jak zawsze w takich przypadkach: wezwij solidnego fachowca. Pewnie potraktujesz to jak wytarty slogan ale zrób tak. Kiedyś nazbiera się zbyt dużo gazu a ostatnia iskra może być zapalnikiem bomby. To Twoje życie i Twoich najbliższych, a doświadczenie uczy że w urządzeniach gazowych nie ma miejsca na pomyłki.
    Pozdrawiam

-1
  • #3 08 Sie 2007 22:11
    Tomek Włodarczyk
    Spec od car audio

bursta napisał:
    Odpowiem jak zawsze w takich przypadkach: wezwij solidnego fachowca. Pewnie potraktujesz to jak wytarty slogan ale zrób tak...

Dziękuję, uwaga na temat BHP jak najbardziej słuszna, ale ja nadal proszę o konstruktywne wnioski na temat!
    Pozdrawiam.

0
  • Pomocny post
    #4 10 Sie 2007 23:34
    Franc_ms
    Poziom 12  

Witaj
    Najprawdopodobniej do wymiany elektroda jonizacyjna (ta regulowana poprzez technika) a jeśli długo nie odpala to jeszcze iskrownik lub świeczka (płomień dyżurny) więc bez fachowca się nie obędzie

1
  • Pomocny post
    #5 14 Sie 2007 07:59
    usterkaTVN
    Poziom 12  

Franc_ms ma rację - elektroda jonizacyjna do wymiany.

0
  • #6 14 Sie 2007 18:47
    Tomek Włodarczyk
    Spec od car audio

Witam!
    Dzięki za zainteresowanie tematem!
    Napiszcie mi jeszcze czy wchodzi w grę tylko wymiana elektrody jonizacyjnej, czy może mogła się ona np. zanieczyścić nagarem i należy ją tylko wyczyścić? Jaki typ zastosować? Czy należy wymontować w/w i szukać takiej samej wg. wzoru? Czy jest np. sklep internetowy z częściami zamiennymi do tego typu urządzeń? I jeszcze jedno pytanie techniczne czy tego typu piecyki mają filtr powietrza /tak jak to było np. w czeskich Morach/, który też należy czyścić?
    Chcę jeszcze uzupełnić moje poprzednie wypowiedzi na temat samych objawów:
    -gdy po kilku minutach pracy piecyk gaśnie czyli zanika płomień to zaczyna strzelać iskrownik i następuje zapłon /nie jest to wybuch!/ przez moment palą się palniki i tak na okrągło
    -w celach testowych ominąłem czujnik ciągu kominowego, ale to nic nie wniosło
    Co wy, Panowie na to?

Uwagi okazały się w 100% trafne! Dzięki! Oczyszczenie elektrody jonizacyjnej przyniosło oczekiwany efekt. Piecyk pracuje OK!
    Pozdrawiam i zamykam!

2